Вратарят е най-сигурният пост в Левски

Вратарят е най-сигурният пост в Левски

Вратарите Това е най-сигурният пост в Левски. Георги Петков е №1 не само на Герена, но и в "А" група и националния отбор.

Вратарите
Това е най-сигурният пост в Левски. Георги Петков е №1 не само на Герена, но и в "А" група и националния отбор. Той дърпа сините напред, не един път ги е вадил от калта. Но не е на хубаво, когато вратарят е герой в мача. Резерва на Гошо Вратарчето е Божидар Митрев, а трети вратар - Цветан Димитров. Божката вече натрупа опит, записа мачове дори в Шампионската лига. В края на миналото първенство, когато Петков бе контузен, Митрев направи силни мачове и показа, че на него може да се разчита. Емил Велев може да е спокоен за този пост.

Защитниците
Отбраната не създава големи грижи на Кокала, въпреки че може още много да се желае. Вариативността не е голяма. Това не важи за центъра на защитата. За двете титулярни места се борят шестима - Елин Топузаков, Юсеф Рабех, Йордан Милиев, Виктор Генев, Шакиб Бензукан и Давид Бистрон. Ако не са контузени или наказани, титуляри ще са Рабех и завърналият се от Израел Топузаков. Младият Виктор Генев през пролетта показа, че на него може да се разчита и е добра алтернатива. Добре се справя и Милиев. Тромавият Бистрон пък отдавна показа, че не е за Левски. Мароканецът Бензукан е алтернатива и на Живко Миланов на десния бек, там може да играе и Лъчезар Балтанов. Бензукан е стабилна резерва, включи се нелошо срещу Севойно и Черно море, влизанията му са чисти, но големият му проблем са перманентните контузии. Сега отново е с травма. Най-проблематичен в защитата се оказва левият бек. Алтернатива на Веселин Минев е Лусио Вагнер, а това значи почти без алтернатива. Бразилецът, който игра и в националния отбор, в момента има само желание. Затова и шефовете не се съгласиха да използват Веселин Минев за разменна монета при трансфера на Кривия.

Халфовете
Големият проблем на Левски в средата на терена е липсата на класически разиграващ халф. Опитите да бъде привлечен Кривия удариха на камък. С тази роля се нагърбва Дарко Тасевски, но си личи, че там не е силното му място. Двамата дефанзивни халфове са ясни - Владимир Гаджев и Седрик Бардон. Със завръщането си французинът измести от състава Георги Сърмов. Гаджев пък е несменяем. Левски се споразумя с Панатинайкос за него и това е един от най-силните ходове на ръководството до момента. Той е най-постоянният играч на Левски, умее както да разбива играта на съперника, така и да участва в изграждането на атаките. Има и силен удар отдалече, с който донесе титлата при равния 1:1 с Миньор. Към халфовете може да се причисли и Христо Йовов, но в момента той играе на върха на атаката. Рашид Тиберканин едва ли ще свърши някаква работа. Той не е във форма и само заема място на Герена.

Нападението
Тук е големият проблем на Левски. Няма кой да вкарва головете и това може да се окаже фатално. Иван Цачев е добър, но е млад и е на пейката. Георги Христов също е на пейката за сметка на Йовов, който е гласен за централен нападател, но се мъчи на този пост. По крилата нещата са ясни и изглеждат добре - вляво е Николай Димитров, а вдясно - Зе Соарес. Двамата в момента са във форма, което е малко успокоение за Емил Велев. Ако е здрав, Жоазиньо е сериозна конкуренция на Хичо.
 

Асоциацията на ферациите благодари на Пешев, но иска и промени

Асоциацията на българските спортни федерации направи отчет за първите си шест месеца съществуване, като заяви сериозни успехи на пресконференция в пресклуба на БТА.

Лечева: БОК е с години назад

Избраната за председател на Българския олимпийски комитет (БОК) Весела Лечева обяви в Бургас, че е била на среща с президента на Албанския олимпийски комитет и призова медиите да следят какво се случва с него.

Осъдиха олимпийски медалист заради смъртта на съпругата му

Денис се призна за виновен, че е блъснал с пикапа си жена си

Ролята на спортистите в създаването на спортни политики обсъди Съвета на ЕС

Ролята на спортистите в създаването на спортни политики бе темата на Съвета на ЕС в част „Спорт“.

Арестуваха шампион по борба при акция срещу проституцията

Задържан е от полицайка под прикритие

Руснаци ще участват на Европейското първенство по гребане в Пловдив

В началото на март Изпълнителният комитет на Международната федерация по гребане взе решение да позволи на руските спортисти да се състезават през този сезон като неутрални

Илиана Раева: Искаме отнемане на българския паспорт на Краснобаева

Краснобаева бе част от националния отбор на България, но майка ѝ обяви, че вече няма да се състезава за нашата родина

Весела Лечева: Костадинова въвлича БОК в недостоен сценарий

Напрежението между двете страни продължава

Нови драми в БОК

Олимпийският комитет обвини Весела Лечева в изтласкване на Стефка Костадинова