Мастърклас на Норис в Мексико го прати на върха в битката за титлата (ВИДЕО)

Мастърклас на Норис в Мексико го прати на върха в битката за титлата (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

Ландо Норис спечели своята шеста победа от началото на сезон 2025 във Формула 1, след като триумфира по доминантен начин в надпреварата за Гран При на Мексико Сити

Британецът беше буквално недосегаем на „Ерманос Родригес“ и след като запази лидерството си на старта той наложи темпо, което беше непосилно за неговите съперници. В края на състезателната дистанция от 71 обиколки пилотът на Макларън завърши с аванс от цели 30.3 секунди пред Шарл Леклер, който финишира на втората позиция.

Малко преди края пилотът на Ферари беше догонен от Макс Верстапен, но успя да задържи световния шампион зад себе си, за да изравни най-доброто си класиране за сезона. Верстапен завърши трети, а четвърти след едно отлично каране днес финишира Оливър Беарман.

Подобно на Леклер и пилотът на Хаас трябваше да се отбранява в края, но от Оскар Пиастри, който обаче така и не успя да намери път покрай британския си съперник и остана на петото място. Зад Пиастри зоната на точките оформиха Андреа Кими Антонели, Джордж Ръсел, Люис Хамилтън, чието състезание беше компрометирано от едно 10-секундно наказание, Естебан Окон и Габриел Бортолето.

 

 Норис получи трофея от Формула 1

На галавечер на ФИА в Ташкент

В Абу Даби: Цолов с осмо и 16-то време в последните тестове

Сезонът във Формула 2 завърши официално днес

Карлос Сайнц си пожела да стане шампион във Формула 1

За него няма значение кога ще грабне титлата

В Абу Даби: Цолов с 9-ти и 13-ти резултат в тестовете на Формула 2

Българският пилот направи впечатляващите 120 обиколки

В Абу Даби: Никола Цолов 13-и в първите тестове във Формула 2

Оливър Гьоте с МП Моторспорт бе най-бърз

Верстапен е най-високоплатеният пилот във Формула 1

Тази година нидерландецът е спечелил 76 милиона долара

Съперник на Никола Цолов записа последното най-бързо време във Формула 1 за 2025 година

Американецът Джак Крауфорд беше най-бърз в последния тест във Формула 1 за 2025 година, който се проведе днес на пистата „Яс Марина“ в Абу Даби

ТРУС В РЕД БУЛ: Хелмут Марко напуска след над 20 години начело

Отборът на Ред Бул във Формула 1 обяви официално, че доктор Хелмут Марко ще напусне тима в края на годината след повече от 20 години в Милтън Кийнс

Кръстиха улица на Ландо Норис

Новият световен шампион във Формула 1 Ландо Норис вдъхнови сънародниците си да кръстят на негово име улица в село с население с почти 13 000 жители - Стрийт, в графство Съмърсет.