Зам.-министърът на младежта и спорта Мая Тодорова поднесе цветя на паметника на ген. Владимир Стойчев

Зам.-министърът на младежта и спорта Мая Тодорова поднесе цветя на паметника на ген. Владимир Стойчев

Повод бе 125-ата годишнина от рождението ген. Владимир Стойчев

Зам.-министърът на младежта и спорта Мая Тодорова поднесе цветя на паметника на ген. Владимир Стойчев пред сградата на ММС по случай 125-ата годишнина от рождението му. Датата 7 април е и патронен празник на спортно училище „Ген. Владимир Стойчев“. На събитието присъстваха председателят на Съюза на ветераните от войните доц. д-р Иван Сечанов, зам.-директорът на спортното училище Иванка Чунчева, както и Елизабет Младенова и Светла  Георгиева от дирекция „Спорт за учащи и спортни училища“ в ММС.    

 

Владимир Димитров Стойчев e български военен, генерал-полковник, политически и спортен деец. Като отличен ездач и спортист той представя България на олимпийските игри в Париж (1924 г.), Амстердам (1928 г.) и Берлин (1936 г.), както и на други международни конни състезания.

 

Ген. Стойчев е председател на Върховния комитет за физкултура и спорт при Министерския съвет. От 1952 г. до 1982 г. е председател на Българския олимпийски комитет, а до смъртта си през 1990 г. е негов почетен председател. През 1952 г. е избран за член на Международния олимпийски комитет, в който работи до 1987 г.

Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване