Жиру: Контузията на Мбапе оставя горчива нотка

Жиру: Контузията на Мбапе оставя горчива нотка

Вижте какво каза нападателят

Френският нападател Оливие Жиру заяви, че "петлите" са разстроени след победата над Австрия с 1:0 заради контузията на звездата Килиан Мбапе.

"Контузията на Мбапе оставя горчива нотка след победата. Разбира се, ние сме малко разстроени от контузията му. Отиде на медицински преглед. Нямам какво повече да добавя за контузията му. Надявам се той да се завърне възможно най-скоро“, каза Жиру след мача.

Мбапе се сблъска с австрийския защитник Кевин Дансо в 86-ата минута на мача, след което се озова на тревата с разкървавен нос. След направения преглед се установи, че носът на играча е счупен, но от лекарския щаб на отбора решиха, че няма да се налага операция.

Оливие Жиру влезе като смяна в 90-ата минута. Така нападателят стана най-възрастният футболист в отбора на Франция на Европейско първенство, като излезе на терена на 37 години и 261 дни. На второ място е Бернар Лама на Евро 2000 (37 години и 75 дни), а Лилиан Тюрам на Евро 2008 (36 години и 164 дни) допълва тройката.

 

Още 500 деца и родители получиха подкрепа от  „Съвет за спортно развитие – Пловдив“

За два месеца фондацията помогна на 10 турнира, в които участваха над 2000 деца

Звезди идват за Световната купа по спортна гимнастика във Варна

Общо 112 състезатели (58 мъже и 54 жени) от 28 държави са заявили участие в 10-ото юбилейно издание на Световната купа по спортна гимнастика, която ще се проведе от 7 до 10 май във Варна.

За първи път: Българин ще участва в Европейския голф тур

Йордан Янакиев става първият български голфър в историята на състезание от толкова висок ранг

България завърши на четвърто място на Европейското първенство по борба

България завърши на четвърто място по медали на Европейското първенство по борба в Тирана, след като снощи Ахмед Батаев спечели сребърен медал на 92 кг свободен стил.

Световният шампион Тадей Погачар спечели за четвърти път Лиеж-Бастон-Лиеж

Словенецът премина 259,5-километровата дистанция за 5 часа, 50 минути и 28 секунди

Българското участие в Тирана приключи със сребро на Ахмед Батаев

България завърши участието си на Европейското първенство по борба в Тирана със сребърен медал на Ахмед Батаев, който отстъпи на азербайджанеца Али Цокаев с 3:5 във финала на категория до 92 кг свободен стил