Етър надделя над Янтра на градския стадион в Несебър

Димитров и Есало бяха точни за успеха на "болярите"

„Виолетовите“ взеха хубава победа в третата си контрола, като победиха с 2:0 „Янтра“ (Габрово). Проверката се игра при дъждовно време на градския стадион в Несебър, а попаденията вкараха към края на мача Ивайло Димитров и Брайън Есало.

“Етър” започна с Мартин Величков, Крум Стоянов, Георги Александров, Георги Ангелов, Луис Кордова, ван Ранкин, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Николай Янков, Йоаким Карсела и Диаманка Секу. Още в 12-ата минута след остро влизане срещу Моран двата отбора се сдърпаха и реферът показа червен картон на Луис Кордова.

С човек по-малко етърци стигнаха до гол, който обаче бе отменен поради засада. Николай Янков след рейд изведе Крум Стоянов, който с удар под плонжа на вратаря прати топката в мрежата, но тъчреферът маркира засада. Минута след това Мартин Николов влезе на мястото на изгонения Кордова.

Мачът бе бърз и двуостър, като атаки имаше и към двете врати, но без опасни удари. В 43-ата минута отново Янков проби отляво и центрира към Диаманка Секу, който миг преди да стреля бе изпреварен от защитник, който изчисти. Топката попадна у Мартин Моран, който овладя и стреля, но вратарят улови.

В 50-ата минута бе подмината явна дузпа за „Етър“ – Кольо Станев проби сам отдясно и центрира, капитанът на „Янтра“ с широко разперена ръка отклони топката, но сигнал от рефера не последва. За съперника в 63-ата минута Дани Младенов от фаул стреля на сантиметри над напречната греда, а в 71-ата минута габровци отново направиха пропуск. „Етър“ пък можеше да поведе в 73-ата минута, когато Кольо Станев излезе сам срещу вратаря отдясно и стреля, но стражът успя да избие.

„Болярите“ обаче решиха мача с два бързи гола. В 76 минута Дидис Пита отляво центрира перфектно към Ивайло Димитров, който изпревари вратаря и вкара за 0:1. Само след две минути Ловре Кнежевич  от дълбочина изведе Брайън Есало, който финтира защитник и вратаря и удвои. До края Мартин Величков спаси удар от фаул, а етърци имаха възможности и за трети гол.

Следващата контрола на етърци по време на лагера е на 31 януари срещу водача във Втора лига „Септември“ (София).

„Етър“: Мартин Величков, Крум Стоянов, Георги Александров, Георги Ангелов, Луис Кордова, ван Ранкин, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Николай Янков, Йоаким Карсела, Диаманка Секу (Мартин Николов, Ангел Мартинов, Кольо Станев, Ловре Кнежевич, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Ивайло Димитров, Радослав Найденов, Дидис Пита, Брайън Есало, Макан Сидибе, Жан-Марк Тибуе).

Нова дата в Етър за вековния юбилей

Ще има мач на звездите

Хебър показа истинското си лице и смачка Етър в Пазарджик, Папазов блесна с два гола (ВИДЕО)