Испания посрещна шампионите си

Испания посрещна шампионите си

Вижте подробности

Десетки хиляди испанци, развяващи знамена и облечени в червено-жълтите екипи на Испания, приветстваха футболистите от националния отбор по време на шампионския парад в Мадрид.

Испания победи Англия с 2:1 на финала в неделя и спечели европейската титла за рекорден четвърти път.

"Шампиони, шампиони!", скандираха феновете към играчите, които дефилираха в открит двуетажен автобус с трофея, поставен отпред.

Фенове казаха, че успехът на турнира в Германия е обединил испанската нация.

"Ние сме страхотна държава. В дни като днешния това е важно да помним, че това знаме представлява всички нас", каза млад фен на име Борха пред националната телевизия TVE.

Той похвали 17-годишната изгряваща звезда на Испания Ламин Ямал, който е тъмнокож, като баща му е от Мароко, докато майка му е родена  в Екваториална Гвинея.

"Виждаме продължаващите проблеми с расизма. Ламин Ямал ще даде начало на нова ера, защото хората в Испания са от всички цветове“, добави Борха.

Застанали на балкони и претъпкани тротоари, развълнувани фенове, много от тях деца и някои, които бяха пътували от далечни краища на Испания, помахаха на играчите, които бяха облечени с бели тениски с надписи "Кралете на Европа", придружено от голямо число четири, с което да отбележат четвъртата континентална титла за Испания.

След кацането отборът беше приет от крал Фелипе VI, който присъства на мача в неделя, в двореца Сарсуела.

"Искам да ви благодаря за вашите усилия и за начина, по който играете, радостта, с която го правите", каза кралят на Испания Фелипе VI  на церемония в неговия дворец, придружен от кралица Летисия
и двете му дъщери, облечени в национални фланелки с номер 10 и името на Дани Олмо.

"Вие донесохте голяма радост за всички нас“, добави той.

След това играчите се срещнаха с испанския премиер Педро Санчес в двореца Монклоа.

Санчес написа на X в неделя вечерта, че е "горд от играчите. Горд от отбора. Горд от страната“.

Хьонес: Слот е обещал нещо за Вирц, което не може да изпълни

„Каква невероятна глупост!", каза почетният президент на Байерн

Педри титуляр срещу Атлетико Мадрид

Това разкри Ханзи Флик

Ковач: Утре ни трябва същата енергия като в последния мач

„Всички футболисти, които играха в предишния мач, са добре", каза треньорът на Борусия Дортмунд

Стоилов: Гьозтепе заслужи победата над Анталияспор

„Отборът изигра най-добрите си 65 минути като гост през сезона“, смята Мъри

Важна среща в Тотнъм

Играчите на Тотнъм са провели вътрешна среща, на която са обсъдили нарастващото напрежение между отбора и феновете през последните седмици.

Мбапе реагира на третото поредно равенство на Реал Мадрид

Нападателят на Реал Мадрид Килиан Мбапе коментира равенството 2:2 срещу Жирона в мача от 14-ия кръг на Ла Лига. Това е трети пореден двубой в испанското първенство, в който Реал завършва наравно.

Исак за първия си гол за Ливърпул: Отдавна чаках да се върна в най-добрата си форма

Нападателят на Ливърпул Александър Исак се надява попадението му при победата с 2:0 като гост над Уест Хям в 13-ия кръг от английската Висша лига да му помогне скоро да си върне върховата спортна форма. 

Носителката на "Златната топка" счупи крака си преди мача с Германия

Носителката на „Златната топка“ при жените за последните три  години Айтана Бонмати отпадна от състава на Испания за мача-реванш на финала на Лигата на нациите (жени) у дома срещу Германия, след като си счупи крака по време на тренировка.

Аякс осъди поведението на ултрасите

Фойерверките нямат място на стадиона