Агентът на Тео Ернандес се срещна с Милан, нов договор не е обсъждан

Агентът на Тео Ернандес се срещна с Милан, нов договор не е обсъждан

"Той иска да подпише нова сделка", каза импресариото

Агентът на Тео Ернандес се срещна с ръководството на Милан, но уточни, че не са говорили за подновяване на договора на футболиста. Защитникът иска да остане и да подпише нов контракт.

Бъдещето на левия бек е под въпрос, след като треньорът Пауло Фонсека остро разкритикува играчите за поведението им в мача от Шампионската лига срещу Цървена Звезда в средата на седмицата. След това Тео Ернандес беше отстранен от състава за снощното равенство 0:0 в Серия А с Дженоа и вместо него се появи Алекс Хименес от младежкия отбор.

Днес агентът му Мануел Гарсия Килон пристигна за среща с шефовете на Милан и говори за кратко с медиите, докато напускаше централата на клуба.

"Не сме обсъждали подновяване на договора, а за финансови въпроси. Намерението е много ясно - той иска да остане и да подпише нова сделка. Казвали сме го много пъти. Що се отнася до решението да извади Тео Ернандес от тима - не е първи път, когато Фонсека предприема подобно действие", коментира агентът.

"Това не са решения, които зависят от играча. Той уважава съотборниците си и когато един футболист е на терена, другият неизбежно не е. Случи се и с Рафаел Леао, трябва да уважаваме решенията на треньора", добави той.

Ернандес има договор с Милан до юни 2026 година, така че споразумение за нова сделка трябва да бъде постигнато скоро или продажбата му ще стане неизбежна, за да се избегне преминаването му в друг клуб като свободен агент. Съобщава се, че "росонерите" са предложили увеличение на заплатата му до 5 милиона евро на сезон плюс бонуси, което е по-високо спрямо сегашните 4 милиона евро. 

Брентфорд подчини закъсалия Уест Хем, Игор Тиаго не спира да бележи (ВИДЕО)

Бившият нападател на Лудогорец откри резултата в лондонското дерби

Алавес и Валенсия с гросмайсторско реми в „Ла Лига“(ВИДЕО)

Мачът не предложи особено зрелище и завърши без попадения

Удинезе взе точка от Кремонезе с помощта на гредите (ВИДЕО)

Равенство 1:1 в Серия А

За историята: Мялби е шампион на Швеция (ВИДЕО)

Историята на шведския футбол официално бе пренаписана.

Треньорът на Виляреал готов „да се наслаждава и да страда срещу Манчестър Сити“

Марселино коментира предстоящия сблъсък от Шампионска лига

Защитник на Евертън ляга под ножа

Джарад Брантуайт ще се подложи на операция на подколянното сухожилие

Треньорът на Арсенал хвали този на Атлетико преди мача от Шампионска лига

Артета е доволен от представянето на Арсенал, но се притеснява от "невероятния" Симеоне

Млад германец пое Глазгоу Рейнджърс

Дани Рьол беше назначен за треньор на най-успешния футболен клуб в Шотландия

Ювентус удължи договора на защитник

Защитникът на Ювентус Даниеле Ругани удължи договора си с клуба, съобщи пресслужбата на торинския гранд.