Алегри коментира скандалите около Погба и Бонучи

Алегри коментира скандалите около Погба и Бонучи

Треньорът на Ювентус изрази своята позиция по казусите около "старата госпожа"

Старши треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри сподели, че клубът „може само да чака“ контраанализа на Пол Погба и пожелава успех на Леонардо Бонучи, но не иска да коментира повече, тъй като „не е фен на сапунените опери“.

Пол Погба беше отстранен от тима, след като се провали на допинг тест на 20 август, докато Бонучи изригна срещу бившия си клуб и треньор, заявявайки, че се е почувствал унизен, когато е бил принуден да тренира отделно от своите съотборници.  

„Няма какво повече да се каже за Бонучи. Мога само да му пожелая успех в кариерата във и извън футбола. Сапунените опери са по Канал  5 и аз не съм голям фен. Пожелавам късмет на Леонардо до края на кариерата му. Той се присъедини към клуб, играещ в Шампионската лига, така че това ще бъде важно за него по отношение на мотивацията. Няма какво повече да добавя", каза Алегри.
Говорейки за отстраняването на Погба, Алегри каза: „Съжалявам, но нямам какво да добавя. Тече процес и участват хора, така че можем просто да изчакаме.

Какво означава отстраняването на Погба за него тактически?

„Трудно е да се каже какво се променя. Сега той е отстранен, така че трябва да изчакаме до края на процеса“, каза Алегри.

„След решението мога да кажа какво ще се промени. В момента знаем, че той няма да бъде на разположение срещу Лацио и вероятно срещу Сасуоло. След това ще видим. Фокусирани сме върху това, което имаме. Имаме важен мач в събота и трябва да се справим с него по най-добрия начин.”

Контраанализът на Погба ще бъде направен на 5 октомври. Вторият тест на проба B беше планиран за 20 септември, но беше отложен.

Погба се завърна в Ювентус през 2022 г., но едва изигра 200 минути след втория си трансфер от Манчестър Юнайтед.

Запитан дали сагите за Бонучи и Погба са го огорчили, Алегри отговори: „Това са две различни неща. Съжалявам за случилото се с Пол. Колкото до Леонардо, вече казахме много. Мисля, че е по-важно да мислим за утрешния мач. Това е животът, продължаваме напред и мислим за утрешния ден.”

Рубен Аморим: Лига Европа няма да спаси сезона на Манчестър Юнайтед

Това е най-слабата кампания на „червените дяволи“ в ерата на Висшата лига

Реднап се извини за неуместна шега спрямо Томас Тухел

Пенсионираният треньор призна вината си

Валдано с много тежки критики по адрес на Реал (Мадрид)

Бившият играч, треньор и директор на "кралете" редовно коментира събитията около клуба

В Испания: Анчелоти иска да остане в Реал (Мадрид)

Очевидно специалистът не иска все още да си тръгва

Японци разплакаха Роналдо и Ал Насър в азиатската Шампионска лига (ВИДЕО)

Саудитският тим се провали

Постекоглу: Тотнъм не подценява предизвикателството в Лига Европа

"Бодьо/Глимт e много постоянен отбор в последните години"

Изненада! Марсилия ще търси нов треньор, Де Дзерби си тръгва

Той е получил страхотна оферта от саудитски клуб

ОФИЦИАЛНО: Рюдигер отнесе много тежко наказание заради своеволията си

Той бе наказан за цели шест мача

Барселона и Интер спряха дъха със зрелищно 3:3 (ВИДЕО)

Страхотно шоу в Каталуня, всичко ще се реши в Милано