Алегри пред нови рекорди, ако спечели в Кардиф

Алегри пред нови рекорди, ако спечели в Кардиф

Финалът на Шампионска лига е на 3 юни 2017 година

Неприемливият прякор "Асуига", или иначе казано аншоа, по никакъв начин не пречи на Масимилиано Алегри да работи с успех в Ювентус и ще се опита да спечели и Шампионската лига в събота. Ювентус ще играе за втори път на финал в Лигата на богатите в рамките на три сезона, като при предишния опит нямаха много шансове срещу Барселона през 2015-а година.

Тогава "Старата госпожа" падна с 1:3, за да отстъпи за шести път при осем участия във финала за европейската клубна купа. Първият му сезон в Торино беше изигран много умело тактически, като клубът вдигна Скудетото и Купата на Италия. Той записа нови два рекорда, като записа още два дубъла в страната и вдигна безпрецедентната шеста поредна титла. Но сега рекордите може и да се увеличат с един, ако Алегри постигне требъл плюс Шампионската лига.

В Кардиф в събота шансовете на Ювентус изглеждат поне равни с тези на Реал (Мадрид), но в доста по-сериозен процент от преди две години срещу Барселона. Интересното е, че и "бианконерите", и "белия балет" отиват в битката за европейската титла като шампиони на своите страни. Тази година на четвъртфинала Ювентус си върна на Барса и ги отстрани с общ резултат 3:0. 49-годишният Алегри има седем сезона в Серия А като полузащитник, който не е блестял особено, а треньорската му кариера стартира също от ниските дивизии. През 2004-а година поема историческия клуб СПАЛ Ферара, а през 2008-а се мести и в Серия А начело на Каляри.

"Това израстване през дивизиите много помага. Когато започнеш да работиш в малки клубове, които трябва да се преборят по някакъв начин, това има позитивно влияние и върху твоето израстване. Но в биографията му има и период в Сасуоло, по онова време в ниските лиги, а благодарение на Алегри те печелят Серия С-2 и се изкачват в трета лига. След Каляри е ангажиран в Милан през 2010-а година, спечелвайки титлата още в първия си сезон тук. През 2014-а година е назначен в Ювентус, на които е донесъл след Антонио Конте повече тактическа пластичност и хладнокръвни действия.

"За мене да играеш добре в защита е толкова важно, колкото да играеш добер и в атака. Целта е да постигнеш резултат в своя полза и всички неща са позволени. Ако искате всеки ден шоу, отидете в цирка. Ние търсим победи, точки и трофеи, обясни типично италианската си логика Алегри.

Пет клуба от Саудитска Арабия искат Салах

Договорът на 33-годишния Салах с Ливърпул е до лятото на 2027-а

Решено е: Реал с Мбапе срещу Сити

Нападателят има 25 гола дотук през кампанията

„Реал“ Мадрид – „Манчестър Сити“ е тежка категория двубой  сред топ мачoвете в Шампионска лига

Програмата стартира в 19:45 часа в далечен Азербайджан

В Интер се бесни на отсъдената дузпа за Ливърпул

"Ако свирят тези фалове, скоро всичко ще бъде дузпа и ще дават по 10 на мач", каза Пьотър Жиелински

Арне Слот: Ще говоря със Салах, но дали трябва инициативата да бъде моя?

Мениджърът Арне Слот не е сигурен дали той трябва да поеме инициативата за диалог с Мохамед Салах, след като нападателят на Ливърпул заяви през уикенда, че се чувства предаден от клуба и че може би е изиграл последния си мач.

Флик: Играхме фантастично в защита, Айнтрахт не ме изненада

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик остана доволен от победата с 2:1 над Айнтрахт Франкфурт в 6-ия кръг от Шампионската лига.

Мениджърът на Челси: Изгубихме контрол над мача

Мениджърът Енцо Мареска се оплака, че отборът на Челси е изгубил контрол над мача от Шампионската лига с Аталанта през второто полувреме и това е довело до обрата и загубата с 1:2.

Нови 9 мача от Шампионската лига и Реал срещу Сити сред тях

Реал Мадрид посреща Манчестър Сити за голямото дерби от шестия кръг в основната фаза на Шампионска лига.

ОБЗОР: Атлетико Мадрид обърна ПСВ до 3:2 в драма (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Вижте как приключиха всички мачове тази вечер