Алегри призна, че някои от играчите му имат психични проблеми

Алегри призна, че някои от играчите му имат психични проблеми

Треньорът на Ювентус изрази притеснение

Старши треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри призна, че някои от футболистите му са страдали от сериозна депресия заради пандемията от коронавирус и акцентира на осигурената помощ.

Психичното здраве във футбола е все по-важна тема в последните години, а притесненията около търсенето на помощ от професионалистите вече намаляват, докато много играчи сега говорят открито за личните си проблеми.

Много футболисти от Серия А са преодолявали проблеми с психичното здраве по време на своята кариера, а сред примерите са Джанлуиджи Буфон и Франческо Тоти.

Алегри говори за работата на Ювентус в тази сфера в интервю за TMW и бе искрен за проблемите, с които са се сблъскали неговите състезатели.

„Както при подрастващите, така и в първия тим, имаме професионалисти, които работят в сферата на психичното здраве. Това са момчета, някои все още 14-годишни, които имаха сериозна депресия след пандемията от коронавирус и ние категорично трябва да работим тази посока“, заяви Масимилиано Алегри.

„Вече има много повече психични проблеми отколкото преди пандемията, а ние в Ювентус работим върху това сериозно“, добави специалистът.

Бившият нападател на Аталанта Йосип Иличич е един от публичните случай на играч, който се откъсва от футбола заради проблеми с психичното здраве. Той си взе дълга почивка през втората част на сезон 2021/2022 преди да напусне Италия и да се върне в родината си Словения.

Капело разкри тайната на Интер

Легендата коментира великия полуфинал

Байерн си хареса таран на Леверкузен

Шик може да акостира в Мюнхен

Голям удар за Атлетик Билбао преди реванша с Юнайтед

Звездите на баските аут за визитата от Лига Европа

Дембеле излиза срещу Арсенал

Нападателят на разположение на Луис Енрике

В Барселона недоволни от съдийството на поляка Марчиняк

Защитникът на Барселона Ерик Гарсия изрази разочарованието си от отпадането на полуфиналите на Шампионска лига от Интер.

Ламин Ямал: Няма да спрем, докато не върнем Барса на върха

Нападателят на Барселона Ламин Ямал обеща на феновете каталунският клуб отново да бъде сред претендентите за трофея в Шампионска лига следващия сезон.

Индзаги: Аплодисменти за футболистите за двете чудовищни ​​представяния на терена

Първо, трябва да поздравим Барселона, наистина силен отбор

Заглавията на Острова: Ал-Хилал със сериозна оферта за Бруно

Байерн изпреварва Реал Мадрид и Ман Сити за немска суперзвезда

Флик скочи на съдията след отпадането от Интер

Това ме натъжава, обясни германецът