Алесандро Неста остана разочарован от Милан

Алесандро Неста остана разочарован от Милан

Той критикува трансферната политика на тима

Бившият защитник на Милан Алесандро Неста призна, че е разочарован от трансферната политика на клуба. Той е очаквал "росонерите" да бъдат доста по-активни на пазара през януари, но това не бе факт, като клубът привлече единствено вратаря Девис Васкес.

"Аз бих действал различно на трансферния пазар. Клубът трябваше да подсили скамейката си. В момента се разчита на едни и същи играчи, а няма как те да се движат с 2000 мили в час в продължение на две години. Пиоли не разполага с играчи, които да влязат и да променят хода на мача. А също така бих дал всичко за нов централен нападател. В момента в клуба са Ибра и Жиру, които вече са на възраст. Ако те помагат при пресата, в 60-ата минута се налага да ги замениш. Имаме нужда от някой, който да раздвижи играта и да бележи голове. Време е клубът да направи някакво усилие. След като спечели Скудетото по този начин, трябва да се вложат повече пари или поне да се каже, че не може да се харчи и да се запази поне този състав", смята Неста. 

Той коментира и колебливото представяне на отбора през този сезон.

"Смятам, че в сравнение с миналата година, сега психологическата нагласа е друга. Отборът винаги е играл така и е пресирал съперниците високо 1 на 1. В собствената си половина обаче трябва да се действ различно. Те поемат прекалено много рискове. И миналата година разчитаха на висока преса, но сега тя не е толкова настъпателна и това води до проблеми. Играчите се задържат твърде дълго в центъра на терена и си плащат за това. Смятам, че причина за това е умората и физическото състояние на състава. В дългосрочен план този тип футбол, който тимът практикува, води до физическо изтощение", допълни бившият бранител.

 

Евертън проявява интерес към Кайл Уокър

Защитникът на Манчестър Сити Кайл Уокър може да продължи кариерата си в Евертън, съобщава трансферният експерт Фабрицио Романо.

Енцо Мареска иска Челси да изпробва различни тактики по време в САЩ

Мениджърът на Челси Енцо Мареска е доволен от представянето на "сините" при победата с 2:0 срещу ФК Лос Анджелис в груповата фаза на Световното клубно първенство.

Милан предлага Рафаел Леао в сделка за Араухо

Милан е готов да направи опит да привлече уругвайския защитник на Барселона Роналд Араухо

Реал Мадрид задържа Браим Диас с нов договор

Реал Мадрид е постигнал споразумение с мароканския национал Браим Диас за нов дългосрочен договор

Шерки: Мога да спечеля „Златната топка“ в Манчестър Сити

Раян Шерки заяви, че е избрал да подпише с Манчестър Сити, тъй като вярва, че може да спечели "Златната топка"

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът

Джеко се завръща в Серия А

Ръководството на Фиорентина е изпреварило конкуренцията на друг италиански тим - Болоня, за да постигне устна договорка с бившата звезда на Интер и Рома Един Джеко

Българка ръководи мача на откриването на Евро 2025 за девойки

Кристина Георгиева получи престижния наряд от УЕФА

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул