Алфонсо Дейвис с нова контузия

Алфонсо Дейвис с нова контузия

Канадецът напусна принудително мача с Айнтрахт

Защитникът на Байерн Мюнхен Алфонсо Дейвис получи мускулна травма по време на победата с 3:2 над Айнтрахт Франкфурт в събота на „Алианц Арена“, потвърди германският клуб.

Дейвис, който наскоро се завърна в игра след дълготрайна контузия в коляното, беше заменен от Хироки Ито в 50-ата минута, след като канадецът се свлече на терена и се наложи да му бъде оказана медицинска помощ.

„Алфонсо Дейвис получи разкъсване на мускулно влакно в дясното бедро по време на победата с 3:2 над Айнтрахт Франкфурт. Това беше потвърдено от медицинския екип на ФК Байерн“, се казва в официално изявление на клуба. „Защитникът ще бъде извън игра за известно време.“
Макар че продължителността на отсъствието на Дейвис все още не е потвърдена, старши треньорът Венсан Компани изрази надежда, че той ще се завърне в рамките на две до четири седмици.