Анчелоти: Не заслужавахме да спечелим

Анчелоти: Не заслужавахме да спечелим

"Беше тежък мач", каза треньорът на Реал Мадрид

Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти каза, че неговият отбор не е доминирал достатъчно, за да заслужи победата с 2:0 срещу Реал Сосиедад, която стана факт след точно изпълнени дузпи през второто полувреме на Винисиус Жуниор и Килиан Мбапе.

Анчелоти обаче похвали издръжливостта на футболисти и заяви че се гордееше с това как те са успели да издържат на натиска на домакините и да вземат трите точки.

"Беше тежък мач. Не заслужавахме да спечелим, защото Реал Сосиедад ни пресираше много силно. Издържахме и изстрадахме този успех, показахме характер. Оценявам това много, защото не е лесно да видиш отдаденост в състава с толкова много талант и качество, но днес го направихме. Тръгвам си много доволен, но трябва да бъдем самокритични, за да се подобряваме. Това е страхотна възможност да оценим какво не сме направили добре, но пък имаме три точки повече в класирането", каза Анчелоти на пресконференция след двубоя.

Реал е втори в таблицата с 11 точки актив, една зад тима на Барселона, който гостува на петия Жирона в неделя.

Анчелоти призна, че неговият отбор се бори с умора и лоша форма, но каза, че това е очаквано поради натоварения календар.

Италианецът каза още, че вижда подобрение в представянето на Килиан Мбапе, който отбеляза третия си гол за Реал снощи.

"Можем да говорим за всички проблеми на света след този мач, но важното беше да стигнем до победа", добави Анчелоти, който беше без полузащитниците Джуд Белингам, Едуардо Камавинга, Дани Себайос и Орелиен Чуамени.

"Трябва да вземем предвид, че не сме на 100 процента. Нормално е, имаме четирима контузени полузащитници. Ценя много работата на тези, които играят. Виждам Мбапе по-свеж, по-активен. Той е много опасен и си партнира добре с Винисиус Жуниор и с другите нападатели. Много ми хареса играта му", добави специалистът.

Сега Реал ще насочи вниманието си към защитата на титлата в Шампионската лига, която започва във вторник, когато приема германския Щутгарт.

Прогноза: Гол/гол на Аталанта - Рома

Дерби от Серия А в Бергамо

Сгафил здраво на "Герена" свири финала в Шампионска лига

Обявиха арбитрите за трите мача в турнирите на УЕФА

Алонсо на "Бернабеу" до 2028-а

Испанецът води Реал на Световното клубно първенство

Нов договор за Ханзи Флик в Барса

Награждават германеца след триумфа над Реал

Треньорът на Интер Симоне Индзаги: За съжаление, Скудетото не е в наши ръце

Старши треньорът на Интер Симоне Индзаги се надява на нова грешна стъпка на Наполи в битката за титлата.

Евертън назначи нов изпълнителен директор

Евертън назначи Ангъс Киниър на поста изпълнителен директор. 

След червения картон: глоба за Калулу

Ръководството на Ювентус ще наложи глоба на защитника Пиер Калулу за червения картон по време на равенството 1:1 с Лацио в събота, пишат италианските медии.

В Челси готови да платят 5 милиона лири за връщане на Джейдън Санчо на "Олд Трафорд"

Ръководството на Челси почти сигурно няма да изпълни договорното си задължение и да откупи правата на крилото Джейдън Санчо от Манчестър Юнайтед, съобщава вестник "Мирър".

УЕФА обмисля промяна на правилото за засада

Генералният секретар на УЕФА Джорджо Маркети обяви възможни промени в правилото за засада за футболните мачове.