Анчелоти: Равенството изобщо не ни влизаше в сметките, искахме победата

Анчелоти: Равенството изобщо не ни влизаше в сметките, искахме победата

Треньорът на Реал бе много доволен от успеха в "Ел Класико"

Треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти не остана доволен от играта на своите възпитаници, въпреки че те обърнаха Барселона като гост от 0:1 до 2:1 в първото Ел Класико за сезона в Испания. Успехът за „лос меренгес“ бе подсигурен от Джуд Белингам, който вкара и двата гола на стадион „Луис Компанис“ и така вече има 10 само в първенството.

„Бяхме бавни през първото полувреме. Не бяхме на нашето собствено ниво и изобщо това полувреме е нещо, което трябва да бъде забравено. През второто обаче бяхме много по-добри и по-агресивни. На почивката казах на играчите, че понякога се случва да загубим, но не и по този начин“, каза Анчелоти след успеха в Ел Класико.

Той анализира основните причини за успеха на своя тим: „Трябваше да заиграем с повече енергия и страст. Лука Модрич промени мача, напълно. Той задържа топката и контролираше всичко. Всички сме изненадани от големия брой голове на Джуд Белингам. Първото му попадение беше изключително. Той прави разликата. Може с лекота да вкара 20-25 гола, но ние очакваме попадения и от нападателите – Винисиус, Родриго... Златната топка? Не знам на коя позиция ще завърши Белингам. Не знаех дори, че церемонията е в понеделник, защото не ме интересува“.

„В нито един момент не сме искали равенство. Искахме само победата. Мачът бе много труден и Барселона бе по-добрият отбор, докато не започнахме да играем по-агресивно“, категоричен е италианският специалист.

Атлетико връща Распадори в Италия, но при едно условие

Атлетико Мадрид ще позволи на Джакомо Распадори да премине в Рома при едно условие, пише „Марка“

Ювентус продължава да иска Сандро Тонали

Халфът на Нюкасъл Сандро Тонали продължава да бъде мечтаното ново попълнение за Ювентус през зимния трансферен прозорец, пишат италианските медии

Милан сменя собственика през 2026 година?

2026 година може да донесе важно и сериозно развитие по отношение на структурата на собствеността на Милан

Косовска рапърка натиска германски национал за трансфер

Бъдещето на германския национал Карим Адейеми се превърна в една от най-коментираните теми в спортните медии в страната.

Нови 29 заповеди за арести в Турция

Турските власти издадоха заповеди за арести на 29 човека, в това число и и бившият вицепрезидент на местния футболен гранд Галатасарай (Истанбул) Ерден Тимур, като част от разрастващия се скандал със залагания в страната, съолщиха медиите днес.

Аморим: Бъдещето на Коби Мейно е в Манчестър Юнайтед

Младият талант Коби Мейно все още не е започнал като титуляр в нито един мач през този сезон с екипа на Манчестър Юнайтед и постоянно е свързван с евентуално изпращане под наем на различни места през януари, но мениджърът на клуба Рубен Аморим гарантира бъдещето му в отбора.