Антов не спря Рома, Жозе срещу Лацио за Купата (ВИДЕО)

Националът титуляр на "Олимпико"

Рома прояви здрави нерви по пътя към обрата срещу Кремонезе за 2:1 в 1/8-финал за Купата на Италия. Тимът на Жозе Моуриньо бе на броени минути от сензационно отпадане от тима от Серия Б, след като изоставаше в резултата до 77-ата минута на "Олимпико".

Цял мач за гостите игра Валентин Антов, който е със статут на преотстъпен от Монца до края на кампанията. Резултатът откри Франк Тсаджут в 38-ата минута. 24-годишният нападател се възползва от серия незадоволителни намеси на защитници на "вълците", които така и не успяха да избият топката, която попадна в офанзивния футболист на гостите и той успя да я прати в мрежата на домакините.

Последваха слаби минути за Рома, в които финалистът в Лига Европа така и не успяваха да застрашат вратата на съперника. Търпението на Жозе Моуриньо се изчерпа още на почивката, когато той извърши цели три смени. На терена се появиха Паоло Дибала, Расмус Кристенсен и Никола Залевски и това се оказа ключов момент. По-късно в игра влезе и Леонардо Спинацола.

И все пак логичното се случи, а Ромелу Лукаку изравни в 77-ата минута, след като проби през центъра на защитата на госите и останал очи в очи с втараря на Кремонезе не сгреши. Развръзката дойде 5 минути по-късно, когато Спинацола бе спънат в наказателното поле, а Дибала вкара от дузпа за 2:1.

Така в на 1/4-финал Рома ще срещне Лацио в турнира за Купата, а в същото време успя да вземе частичен реванш от Кремонезе за отпадането от напреварата преди година, когато скромният тим достигна до полуфиналите.

Евертън записа трети пореден успех във Висшата лига (ВИДЕО)

Този път "карамелите" надвиха Брентфорд с 1:0

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт