Ас на Интер аут за месец

Ас на Интер аут за месец
Източник: БГНЕС

В Интер има сериозни притеснения, че Хенрих Мхитарян може да отсъства от терените за месец или повече, след като халфът получи контузия в бедрото при загубата от Наполи с 1:3.

Арменецът беше принудително заменен в 32-ата минута, като веднага сигнализира към скамейката и напусна терена, неспособен да продължи игра.

Според „La Gazzetta dello Sport“ 35-годишният футболист ще премине медицински прегледи в понеделник, за да се установи пълният размер на увреждането на левия му флексор.

Първоначалните индикации не са обнадеждаващи, тъй като в неделя Мхитарян все още е накуцвал тежко в базата „Апиано Джентиле“. Опасенията са, че той може да бъде извън игра между четири и шест седмици в зависимост от степента на травмата.

Програмата на Интер прави момента особено деликатен. След паузата за националните отбори през ноември, отборът на Кристиан Киву се изправя срещу Милан в дербито на 23-ти ноември, а след това гостува на Атлетико Мадрид в Шампионската лига на 26-и ноември.

В най-добрия случай Мхитарян може да се завърне около този период или малко след това, но разкъсване от втора степен би отложило завръщането му чак за декември. Времето за възстановяване ще зависи не само от резултатите от прегледите, но и от реакцията на мускула към лечението и рехабилитацията.

Все пак има и по-добри новини, свързани с Маркус Тюрам. Френският нападател показва окуражаващ напредък и се очаква да увеличи натоварванията в тренировките тази седмица.

Интер ще поднови занимания в понеделник. Докато отборът се завръща в „Апиано“, за да се възстанови от мача с Наполи и да отпразнува 45-ия рожден ден на Кристиан Киву, Тюрам ще проведе първата си пълноценна тренировка на терен след контузията си.

Ако всичко върви по план, той скоро трябва да се присъедини към основната група и да бъде на разположение за следващите мачове.

Помощникът на Флик: На Ямал не му беше лесно

Асистентът на Ханси Флик в Барселона - Маркус Зорг, коментира загубата с 1:2 в дербито срещу Реал на "Сантяго Бернабеу"

Сари: Не страдахме толкова

Старши треньорът на Лацио Маурицио Сари признава, че е бил изненадан от нивото на представяне на Тома Башич при победата срещу Ювентус с 2:1 в мач от 8-ия кръг на италианското футболно първенство

Съдията на Ел Класико раздал един червен и шест жълти картона след края на мача

Вратарят на Реал Мадрид Андрий Лунин е бил изгонен, а шестима са получили жълти картони в мелето, което стана след края на Ел Класико

Тудор: Няма нужда от драма

Наставникът на Ювентус – Игро Тудор, призна, че тимът му се намира в лош момент след поредния мач без успех в Италия

Бащата на Ямал скочи на футболистите на Реал Мадрид

Бащата на Ламин Ямал - Амунир Насрауи, коментира ситуацията със скандала след края на “Ел Класико” на “Сантиаго Бернабеду”

Мъри Стоилов: Противникът ни се възползва от грешка, която направихме

Станимир Стоилов смята, че Галатасарай е стигнал до победата срещу Гьозтепе в мача от 10-ия кръг на турската СуперЛига заради грешка на неговия тим.

Лацио изненада неприятно Ювентус и задълбочи още повече кризата при торинци (ВИДЕО)

Отборът на гостите няма победа от осем поредни мача във всички турнири

Чуамени: Приказките на Ямал ме стимулират, но футболът се играе на терена (ВИДЕО)

Орелиен отговори на младата звезда на Барса

Бившият ас на ЦСКА Тобиас Хайнц вкара шеметен гол при успех на Гьотеборг (ВИДЕО)

Той реализира при класика срещу Халмщад