Аталанта си тръгна с точка от „Сан Сиро“(ВИДЕО)

Милан поведе, но взе само точка след 1:1

Милан и Аталанта завършиха при резултат 1:1 срещата помежду си от XXVI кръг на Серия А.

Домакините имаха повече ситуации и поведоха с ранен гол на Рафа Леао, но малко преди почивката Тюн Копмайнерс изравни от дузпа.

Така „росонерите“ остават 3-и в класирането с 53 точки, на цели 13 от лидера Интер, а и с мач повече, докато Аталанта вече има 46 в своя актив.

Срещата започна отлично за домакините и те откриха резултата още в 3-ата минута. Звездата Рафаел Леао вкара страхотно попадение, след като навърза двама съперници и се разписа с диагонален шут в далечния ъгъл – 1:0.

Голът бе първи за португалеца в първенството от месец септември на миналата година насам.

Не след дълго Аталанта можеше да изравни. В 12-ата минута Шарл де Кетеларе шутира от границата на пеналта, а вртарят Майк Менян не бе убедителен и изби топката право в Емил Холм.

Изстрелът на шведа обаче профуча покрай гредата. Последваха пропуски на Тин Коопмайнерс и Берат Джимшити от гостите, както и на Рубен Лофтъс-Чийк и на голмайстора Леао от Милан.

Малко преди почивката Аталанта поиска дузпа за нарушение на Оливие Жиру в наказателното поле. Нападателят вдигна крака си и закачи защитник на гостите. Главният съдия Даниеле Орсато първоначално не отсъди наказателен удар, но след намеса на системата VAR промени решението си и посочи бялата точка. От нея Тюн Копмайнерс хладнокръвно изравни – 1:1, в 41-ата минута.

Само 3 по-късно Жиру можеше да се реабилитира, засичайки центриране с глава, ала не улучи вратата.

Второто полувреме започна равностойно, а в средата му 2 добри ситуации пропиля Лофтъс-Чийк.

В 69-ата минута фрапантен пропуск след хубав пас на Леао направи и Кристиан Пулишич, а в 76-ата вратарят на гостите спаси шут на Лофтъс-Чийк.

Малко преди края на редовното време стражът се справи и с шут на Леао, а последвалата добавка на Жиру бе изчистена от пред голлинията от резервата Давиде Дзапакоста.

След ремито Аталанта остава на 5-а позиция във временното класиране с 46 точки от 25 мача.

МИЛАН - АТАЛАНТА 1:1
1:0 Рафаел Леао (3)
1:1 Тюн Копмайнерс (41, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Милан: Менян, Флоренци, Тиау, Габия, Ернандес, Бенасер, Адли, Леао, Лофтъс-Чийк, Пулишич, Жиру;

Аталанта: Карнесеки, Скалвини, Джимшити, Колашинац, Холм, Руджери, Де Роон, Едерсон, Коопмайнерс, Миранчук, Де Кетеларе.