Атлетико се сбогува победоносно с „Калдерон” и спря Атлетик за Европа (ВИДЕО)

Баските ще стискат палци на Барса за Купата, Сосиедад и Виляреал в Лига Европа

Атлетико Мадрид не позволи на Атлетик Билбао да се класира за Лига Европа и баските ще трябва да се надяват Барселона да спечели Купата на Испания.

Те загубиха с 1:3 визитата си на „дюшекчиите” от последния XXXVIII кръг на Примера, а по този начин останаха на точка от шестия Реал Сосиедад.

Атлетико пък си осигури бронзовите медали и директно участие в групите на Шампионската лига, сбогувайки се по най-добрия начин със своя стадион "Висенте Калдерон".

Както е известно, от следващата кампания те ще се преместят на новото си съоръжение „Уанда Метрополитан“.

В последния двубой на „Калдерон” пък точен на два пъти бе Фернандо Торес. Хлапето откри резултата в осмата минута, а в 11-ата го удвои.

Той можеше да вкара и хеттрик, ако Антоан Гризман не бе докоснал една топка на голлинията и така иначе сигурното попадение на Торес бе отменено заради засада.

Анхел Корея. Ел Ниньо щеше да се поздрави с хеттрик, но Антоан Гризман чукна топката от голлинията и попадението беше анулирано заради засада.

В 71-ата минута баските намалиха пасива си и на практика върнаха интригата. Оскар де Маркос пусна страхотен пас към Инаки Уилямс малко пред вратаркото поле. Последният моментално стреля и прониза Ян Облак за 1:2.

Момчетата на Диего Симеоне обаче не се отказаха да търсят трето попадение и в 89-ата минута стигнаха до него.

При пробив отляво бе нанесен удар, но стражът Аризабалага изби. При лявата му греда обаче чакаше Анхел Кореа, който се оформи крайното 3:1.

След него Атлетико финишира сезона със 78 точки, докато Атлетик завърши седми с 63.

С една повече събра Реал Сосиедад, който ще започне от третия квалификационен кръг на Лига Европа догодина, след реми 2:2 при визитата си на Селта.

Директно в групите на Лига Европа пък ще играе Виляреал, който би като гост Валенсия с 3:1.

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)