3. Барса не се затрудни срещу Алавес и грабна лесно победата (ВИДЕО)

Барса не се затрудни срещу Алавес и грабна лесно победата (ВИДЕО)

Гостите стигнаха до ценни три точки

Барселона спечели с 3:1 гостуването си на Алавес от 23-тия кръг на Ла Лига. Точни за каталунците бяха Роберт Левандовски, Илкай Гюндоган и резервата Витор Роке, а за домакините – Сами Омородион.

„Блаугранас“ трябваше да доиграят срещата с човек по-малко, тъй като 18-годишният бразилец си изкара втори жълт, респективно червен картон около четвърт час преди изтичането на редовното време. Това не повлия върху крайния резултат.

С успеха Барса събра 50 точки и заема третото място в класирането на Ла Лига. Алавес е 12-и с 26.

Мачът започна по-добре за тима на Шави Ернандес, който излезе напред в резултата в средата на първата част. Илкай Гюндоган пусна чудесен извеждащ пас към Роберт Левандовски. Полският национал се отскубна и елегантно копна вратаря за 1:0.

В 36-ата минута капитанът на гостите Иняки Пена направи страхотно спасяване. Йон Гуриди засече с глава центриране и насочи топката под напречната греда. Стражът обаче се справи.

В началните минути на втората част паднаха три гола. Първо, Барселона удвои преднината си. Педри аситира на Гюндоган в 49-ата минута. Бившият футболист на Манчестър Сити порази целта – 2:0.

Секунди по-късно Алавес намали изоставането си. Омородион реализира от близко разстояние.

В 59-ата минута в игра се появи зимното попълнение на Барса Витор Роке, който се разписа четири минути по-късно за 3:1.

В 72-рата минута тийнейджърът изпусна нервите си и си изкара втори жълт картон. Съответно Барселона трябваше да доиграе мача с човек по-малко. Шампионите съхраниха комфортния си аванс без колебание и спечелиха трите точки.

В по-ранния мач от испанския шампионат Гранада и Лас Палмас завършиха 1:1. Гранада остана с човек по-малко на терена още в 21-вата минута, когато бе изгонен с червен картон полякът Камил Пятковски. Въпреки че бе с десет души на терена тимът на домакините поведе преди края на първата част с попадение на Бруно Мендес.

Пехино изравни за Лас Палмас в 68-ата минута на мача. Малко след това бе изгонен от пейката резервният вратар на гостите Арон Ескандел заради неспортсменско поведение. До края на срещата резултатът се запази.