Баварската машина продължава да пише история (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) отново подобри рекорд, Робен с два гола за успех над Айнтрахт (Брауншвайг)

Германският шампион Байерн (Мюнхен) продължава да поставя рекорди както на международната, така и на домашната сцена. Тази седмица баварците подобриха постижението на Барселона, като записаха десета поредна победа в Шампионска лига, а в събота те биха с 2:0 гостуващия Айнтрахт (Брауншвайг) в мач от XIV кръг на Бундеслигата.

По този начин те регистрираха нов рекорд за най-добър старт в местното първенство, фиксирайки мач номер 39 без поражение. За последно баварците загубиха за първенство на 28 октомври миналата година с 1:2 от Байер (Леверкузен) като домакини, ала днес пречупиха съпротивата на опонента с две попадения на Ариен Робен още преди почивката.

Холандецът откри резултата още във втората минута, когато бе изведен от Марио Гьотце и първо стреля в гредата, но после не сгреши при добавката и с глава откри резултата.

Последваха пропуски на Гьотце и Данте, но в 30-ата минута Тони Кроос изведе Робен и „лалето” преодоля двама бранители на гостите преди да реализира шестото си попадение в Бундеслигата през сезона.

След паузата домакините намалиха оборотите и до нов гол не се стигна, въпреки че в 71-ата минута шут на Ариен Робен срещна напречната греда. В края на мача тя бе помощник и на капитана на Байерн в отсъствието на Филип Лам – Мануел Нойер, който бе безпомощен след изстрел на Кратц от пряк-свободен удар, но вратата му остана непоразена.

Така Байерн се откъсна на 4 точки пред втория в таблицата Байер (Леверкузен), а гостите от Айнтрахт останаха на последно място в таблицата с едва 8 точки след 14 кръга.

Ето всички резултати и голмайстори в съботните срещи от 14-ия кръг на Бундеслигата:

Байерн Мюнхен – Айнтрахт Брауншвайг 2:0