Байер си поигра с огъня, но удари Бохум (ВИДЕО)

Байер си поигра с огъня, но удари Бохум (ВИДЕО)

Тимът на Алонсо на 3 точки от Байерн

Байер Леверкузен се нуждаеше от търпение и характер, за да стигне до успех с 3:1 Бохум в първи мач от 27 кръг на Бундеслигата.

Действащият шампион на Германия успя да си осигури сравнително ранен аванс, след като поведо в 20-ата минута. Тогава Алекс Гарсия се разписа с премерен изстрел от границата на наказателното поле.

Само 6 по-късно гостите успяха да се възползват от разконцентрирана игра в отбрана на "аспирините" и да изравнят. Феликс Паслак разстреля с красив изстрел извън наказателното поле вратаря Лукас Храдецки.

През втората част старши треньорът Шаби Алонсо успя да направи някои важни промени, с които да извлече максимума. След час игра Виктор Бонифейс изведе Байер отново.

10 минути преди края нападателят се разписа, но не му бе зачетено попадението заради засада. В 87-ата минута интригата приключи, след като Амин Адли бе изведен перфектно зад отбраната от Есекиел Паласиос, а последвалият му удар мина покрай стража на Бохум. 

Байер Леверкузен е втори с 59 точки, Бохум е на 16-о място с 20 точки. Лидер е Байерн с 62 пункта, но и с мач по-малко. 

Снимка: БГНЕС

Моуриньо: Португалия е обикновен отбор без Роналдо

Старши треньорът на Бенфика Жозе Моуриньо коментира значението на Кристиано Роналдо за националния отбор на Португалия

Италия изтръпна - Тюрпен ще свири баража с Босна и Херцеговина

Френският съдия Клеман Тюрпен ще свири финала за класиране на Мондиал 2026 между Босна и Херцеговина и Италия

Беларус би Армения в контрола, Лапоухов остана резерва (ВИДЕО)

Беларус победи Армения с 2:1 като гост в приятелски мач

Барселона се надява да спазари Бастони за 60 милиона евро

Барселона води преговори за привличането на защитника на Интер Алесандро Бастони, според Mundo Deportivo

Райс и Сака се прибраха в Арсенал с контузии

Още проблеми за “артилеристите” след травмата на Нони Мадуеке

Играчи на Арсенал продължават да се контузват

Националният отбор на Еквадор претърпя две сериозни загуби преди приятелския мач срещу Нидерландия във вторник