Байерн нямаше ден и не можа да бие десетима в Леверкузен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Робен влезе като резерва, но ще запомни своя мач №250 с нулево реми

Германският шампион Байерн Мюнхен записа втори разочароващ резултат в рамките на седмица.

Баварците, които паднаха вкъщи с 1:2 от Реал Мадрид в сряда, не можаха днес да победят като гости Байер Леверкузен.

Те играха половин час с човек повече в срещата от XXIX кръг на Бундеслигата, но стигнаха само до 0:0.

Иначе момчетата на Карло Анчелоти имаха превес през по-голямата част от срещата и пропуснах редица възможности, за да останат със само един триумф в осем визити на „БайАрена”.

Двубоят се игра пред 30 210 зрители, а наставникът на гостите реши да остави на пейката капитана Филип Лам и опитните Шаби Алонсо и Ариен Робен. Тримата се появиха на терена след почивката, като холандецът записа своя мач №250 за Байерн.

В началните минути дуелът бе равностоен и до 32-ата баварците не нанесоха нито един точен удар, но после отправиха пет такива в рамките на точно пет минути.

Вратарят Бернд Лено обаче спаси всичко възможно, включително опасни изстрли на Дъглас Коща, Тиаго Алкантара и Кингсли Коман.

Последният бе най-близо до гола, а малко след паузата Байер остана с човек по-малко, защото Тин Йедвай получи два жълти картона за по-малко от 10 минути.

Хърватинът бе изгонен в 59-ата, когато задържа Томас Мюлер, след което Давид Алаба за малко да отбележи от свободния удар.

Последваха пропуски на самия Мюлер и Филип Лам, но в крайна сметка Байерн така и не съумя да стигне до успеха.

След ремито шампионите събраха 69 точки и имат с 8 повече от втория РБ Лайпциг, докато „аспирините” са с 36 в своя актив.