Байерн разпиля Майнц с 8:1, Кейн избухна с хеттрик (ВИДЕО)

Баварците отново показаха най-доброто от себе си

Байерн Мюнхен разгроми Майнц с 8:1 в двубой от 25-ия кръг на Бундеслигата. С победата баварците имат 57 точки и се намират на 7 от Байер Леверкузен, който е с мач по-малко. Майнц остава в зоната на изпадащите с 16 пункта.

Хари Кейн продължи с изключителното си представне, след като отбеляза четвъртия си хеттрик в Бундеслигата от началото на сезона и вече има 30 гола в 25 мача в първенството.

Головото шоу започна в 13-ата минута. Джамал Мусиала намери Хари Кейн, който от близко разстояние отбеляза без проблеми.

Седем минути по-късно Леон Горецка удвои след презицен изстрел в левия ъгъл.

В 31-ата минута Майнц върна едно попадения чрез Надием Амири, който преодоля Мануел Нойер с удар от далечно разстояние.

Дълбоко в продължението на първата част Байерн възстанови аванса си от два гола. Леон Горецка изведе Хари Кейн на отлична позиция в наказателното поле, а англичанинът отбеляза второто си попадение в срещата.

В 47-ата минута Томас Мюлер получи от Мусиала в пеналтерията и направи резултата 4:1 с изпълнение в долния ляв ъгъл.

14 минути след това се стигна до пето попадение за баварците. Кейн изведе с феноменален пас Мусиала, който най-накрая записа името си сред голмайсторите с неспасяем изстрел в левия ъгъл.

В 66-ата минута Леон Горецка отново показа фантастичен поглед върху играта и намери Серж Гнабри в пеналтерията. Той импровизира и отбеляза впечатляващ гол с пета.

Четири минути след това Кейн оформи своя хеттрик. Това се случи, след като той бе на точното място, за да прати топката с глава във вратата.

В добавеното време Горецка отбеляза второто си попадение в двубоя.

За Байерн предстои гостуване на Дармщад, докато Майнц ще се изправи срещу Бохум.