Белингам спаси Англия (ВИДЕО)

"Трите лъва" избегнаха загуба от Белгия

Англия се спаси от загуба в последния възможен момент за 2:2 с Белгия в приятелски мач на "Уембли". Късно попадение на Джуд Белингам пред вече полупразните трибуни в Лондон намали до известна степен разочарованието сред феновете на "Трите лъва".

Въпреки силното начало на отбора на Гарет Саутгейт, безумна грешка на вратаря на домакините Джонатан Пикфорд позволи на гостите да поведат в резултата. Стражът на Евертън сбърка наивно при опит да изнесе топката, когато бе и далеч от своята врата, а това позволи на Юри Тилеманс да открие.

Скоро след това Айвън Тони изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на ветерана Ян Вертонген. Джаръд Боуен направи пълен обрат за Англия, но се оказа, че е бил в положение на засада и попадението бе отменено.

Вторият гол за белгийците дойде в минутите преди почивката, когато Ромелу Лукаку с изящен пас с външен фалц намери на втора греда Тилеманс и той с глава не сгреши. Ситуацията допълнително се бе усложнила, след като още в началните минути на срещата Джон Стоунс се контузи и напусна принудително терена. Новината е изключително лоша и за мениджъра на Сити Пеп Гуардиола, тъй като дни по-рано същата съдба сполетя и другият му бранител Кайл Уокър, а след дни е дербито на върха с Арсенал.

През втората част Фил Фодън и Боуен направиха пропуски, а това видимо изнерви феновете по трибуните, след като дни по-рано тимът бе отстъпил на Бразилия в друга проверка. Развръзката дойде в 5-ата минута на продължението, когато при изсипана топка в наказателното поле на Белгия, Джеймс Мадисън успя да намери Белингам, донесъл равенството за един от фаворитите на Евро 2024.

Англия: 1. Джордан Пикфорд, 2. Езри Конса, 6. Люис Дънк, 5. Джон Стоунс, 3. Бен Чилуел, 21. Коби Мейну, 4. Деклан Райс, 18. Джаръд Боуен, 10. Джуд Белингам, 7. Фил Фоудън, 17. Айвън Тони
Селекционер: Гарет Саутгейт

Белгия: 13. Матс Зелс, 21. Тимоти Кастан, 2. Цено Дебаст, 5. Ян Вертонген, 3. Артур Tеате, 8. Юри Тилеманс, 6. Амаду Онана, 18. Орел Мангала, 7. Жереми Доку, 10. Ромелу Лукаку, 11. Леандро Тросар
Селекционер: Доменико Тедеску