Бербатов прати Юнайтед на върха

Бербатов прати Юнайтед на върха

Болтън - Манчестър Юнайтед 0:1, поредна победа за „червените дяволи” и вече 11-и мач без допуснат гол за Едвин ван дер Саар.

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна изключително ценна победа с минималното 1:0 при гостуването си на Болтън в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига. В герой за гостите се превърна капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, който реализира единственото попадение в срещата. Поредна победа за „червените дяволи” и вече 11-и мач без допуснат гол за Едвин ван дер Саар.

Гостите от Манчестър Юнайтед започнаха по-активно срещата, но не успяха да създадат чисто голово положение. Първото такова се откри пред футболист номер 1 на ФИФА за 2008 година Кристиано Роналдо чак в 35-та минута. След продължителна атака на „червените дяволи”, Дарън Флетчър центрира отдясно и качи топката на главата на Роналдо, но ударът на португалеца бе спасен с вещина от вратаря на Болтън Юси Яскелайнен. Оттук до края на полувремето имаше само 1 отбор на терена – този на Манчестър Юнайтед. Гостите започнаха да редят атака след атака, като при една от тях в 41-та минута Бербатов бе съборен на границата на наказателното поле и Юнайтед получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Роналдо, който стреля много опасно, но отново Яскелайнен бе на своето място и по този начин запази мрежата си суха през първото полувреме.

През втората част Юнайтед продължи да атакува, а Болтън почти не излизаше от половината си. В 60-ата минута отново Роналдо стреля от фаул, но отново Яскелайнен се намеси отлично. Мениджърът на гостите Сър Алекс Фъргюсън пусна в игра ветераните Гигс и Скоулс, и атаките на Юнайтед станаха още по-опасни. Първо Флетчър се размина с топката на метър от голлинията, а малко след това Тевес пропусна отлична възможност, останал непокрит в наказателното поле. В 80-ата минута Роналдо пробва за трети път да отбележи от пряк свободен удар, но отново Яскелайнен бе на висота. 3-0 за вратаря на домакините срещу футболист номер 1 на ФИФА за 2008 година.

По всичко изглеждаше, че мачът ще завърши наравно, но не така мислеше Димитър Бербатов. В последната минута на срещата българинът засече с хубав плонж центриране на Тевес отдясно и с глава прати топката зад вратаря на домакините за крайното 0:1.

Така с този успех Манчестър Юнайтед се изкачи на първото място за пръв път през сезона и вече има актив от 47 точки, 1 пред лидера Ливърпул, който играе в понеделник с тима на Евертън. Болтън пък продължи с лошата си серия и остана на 12-о място с актив от 23 точки.

0:1 Бербатов 90’

Болтън: Яскелайнен, Стейнсон, Кейхил, О’Брайън, Самуел, Дейвис, Башам, Муамба, Гарднър (Пюгрение),  Тейлър, Макукула (Обадей)

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Невил, Видич, Еванс, О’Шей, Флетчър (Гигс), Карик, Андерсон (Скоулс), Роналдо, Тевес, БЕРБАТОВ


Картони: Макукула, О’Шей


Рефер: Андре Маринър
 

Посещаемост: 26,021

 

ГОЛЪТ НА БЕРБАТОВ МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ В СЕКЦИЯТА "ВИДЕО"

 

Игор Тудор: Играчите забравят умората в Шампионската лига

Ювентус ще даде старт на участието си в Шампионската лига с домакински мач срещу Борусия Дортмунд във вторник.

Верона и Кремонезе не си вкараха гол в Серия А

Верона остава без успех след 0:0 вкъщи, Варди дебютира за гостите

 Борусия Мьонхенгладбах изгони треньора след три мача

Германският Борусия Мьонхенгладбах се раздели със старши треньора Херардо Сеоане само след три мача от началото на новия сезон, като това решение влиза в сила незабавно, съобщиха официално от клуба, цитирани от агенция DPA.

Дебютиращият в Шампионската лига треньор на Тотнъм иска да спечели турнира

Според Пеп Гуардиола, въпросът никога не е бил дали, а кога Томас Франк ще поеме един от водещите клубове в Европа. Във вторник новият мениджър на Тотнъм ще направи своя дебют в Шампионската лига – следващата стъпка в бързия му възход.

Балъков показа съблекалнята преди звездния мач (ВИДЕО!

Красимир Балъков показа атмосферата от съблекалната на стадион "Жозе Алвеладе", където тази вечер ще се играе големият благотворителен мач в Португалия.

В Манчестър Юнайтед още вярват на Аморим

Ръководството на Манчестър Юнайтед все още има доверие в мениджъра на клуба Рубен Аморим, съобщава Манчестър Ивнинг Нюз.

Отмениха червен картон на наш национал в Ередивизи

Християн Петров аут само за един мач

Оуен с тежки думи за феновете на Ливърпул, нарече ги лицемери

Александър Исак продължава да разпалва напрежение

Два пъти по-бъро! Белингам се възстанови, готов е за игра

Халфът влезе в групата на Реал за визитата във Франция