БОМБАТА Е ФАКТ: Храбър Саутхямптън повали Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дани Инс наказа шампионите още във втората минута

Ливърпул продължава с издънките. Тимът на Юрген Клоп загуби с 0:1 гостуването си на Саутхемпемптън от 17-ия кръг на Висшата лига. Това е трети пореден мач, в който шампионите не успяват да стигнат до трите точки. За момента те остават начело, тъй като имат по-добра голова разлика от втория Манчестър Юнайтед, който обаче е с мач по-малко. Така съвсем скоро "червените" могат да паднат от върха. Храбрият тим на Саутхемптън е на шеста позиция с 29 точки, колкото има и четвъртия Тотнъм.

Домакините нанесоха своя удар още във втората минута. Джеймс Уорд-Праус центрира от фаул в наказателното поле на Ливърпул. Александър-Арнолд се размина с топката и тя се озова в Дани Ингс, който прехвърли Алисон за 1:0.

Ливърпул беше близо до изравнително попадение в 13-ата минута, но домакините се справиха с опасността, дошла след подаване на Александър-Арнолд към Садио Мане. Пет по-късно вратарят на домакините Форстър отрази удар на Мохамед Салах, но дори и да имаше гол, той щеше да бъде отменен, тъй като египтянинът беше в засада.

След близо половин час игра Дженепо беше принуден да напусне заради контузия, а мястото му в състава на "светците" зае Нейтън Тела. В 33-ата минута Садио Мане отправи удар от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата. В 40-ата минута Саутхамптън организира добра атака, която беше завършена с удар на Нейтън Тела от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата. В добавеното време удар на Мохамед Салах с глава след центриране на Садио Мане едва не доведе до изравнително попадение.

Ливърпул започна вихрено втората част и притисна сериозно съперника си. В 50-ата минута удар на Вайналдум беше спрян с ръка от Стивънс в наказателното поле на домакините. Реферът обаче не отсъди дузпа.

Пет по-късно Тио Уолкът отправи първия удар за Саутхемптън през второто полувреме, топката обаче мина над напречната греда. В 58-ата минута Джак Стивънс блокира опит на Мане да промуши топката във вратата.

Първият точен удар за Ливърпул в мача дойде в 75-ата минута, когато Садио Мане стреля в обсега на Форстър. В 84-ата пък "светците" можеха да затворят срещата, но удар на Ян Валери на празна врата се оказа твърде слаб и бе блокиран.

Шампионите не се отказаха да търсят изравняването до края, но без успех.

САУТХЕМПТЪН - ЛИВЪРПУЛ 1:0
1:0 Дани Ингс (2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

САУТХЕМПТЪН: Форстър, Уокър-Питърс, Стивън, Беднарек, Бертранд, Диало, Уорд-Праус, Армстронг, Дженеро, Ингс, Уолкот

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Хендерсън, Фабиньо, Робъртсън, Тиаго Алканатара, Вайналдум, Окслейд-Чембърлейн, Мане, Салах, Фирмино