Бордо се завърна на върха след нова победа (ВИДЕО)

Тимът на Вили Саньол се наложи с 2:1 над Евиан

Бордо се върна към победния път и на върха в класирането на френската Лига 1. Отборът, воден от старши треньорът Вили Саньол се наложи с 2:1 над Евиан в двубой от шестия кръг на шампионата.

Головете за победителите вкараха Диего Ролан през първото полувреме и Вахби Хазри малко след началото на втората част. Почетното попадение за гостите от Евиан бе дело на Йелтсин Техеда четири минути преди края на редовното време.

Домакините от Бордо владееха повече топката – 53% от игровото време и демонстрираха 100-процентова успеваемост. Те имаха два удара в очертанията на вратата, като и двата се превърнаха в голове. Възпитаниците на Паскал Дюрпа също имаха своите шансове, но не действаха достатъчно концентрирано и от общо 8 удара сполучих само с 1 във вратата.

Бордо е водач във временното класиране на Лига 1 с актив от 13 точки, само на две от втория Лил.Евиан пък заема последното 20-о място с твърде скромната 1 точка.

Бетис и Севиля поделиха по точка в красиво дерби (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха интригуващ мач, но вкараха само два гола

Фиорентина засили Сасуоло към Серия Б с пет гола (ВИДЕО)

Ла Виола все още вярва в класирането си за Европа

ПАОК и Десподов върнаха битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

ПСЖ е шампион на Франция за 12-ти път! (ВИДЕО)

Парижани си гарантираха титлата след като Олимпик Лион победи Монако с 3:2

Виляреал наниза три гола на Райо Валекано в преследването на зона "Европа"(ВИДЕО)