Борусия (Дортмунд) падна и във Франкфурт (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) падна и във Франкфурт (ВИДЕО)

Айнтрахт разклати още по-сериозно стола на Нури Шахин

Айнтрахт (Франкфурт) постигна трета последователна победа, след като спечели с 2:0 домакинството си на Борусия (Дортмунд) от XVIII кръг на Бундеслигата.

Загубата пък е 3-та поред за гостите и най-вероятно ще доведе до раздяла с треньора Нури Шахин, чийто стол в Дортмунд отдавна се клати.

Точни за Айнтрахт днес бяха Уго Екитик в 18-ата минута и резервата Оскар Хойлунд, брат на играещия в Манчестър Юнайтед – Расмус, който сложи точка на спора в добавеното време на срещата.

След нея домакините вече имат 36 точки на 3-о място, а гостите са 10-и с 25 в своя актив.

Първата добра възможност във Франкфурт се откри пред домакините във втората минута, когато Уго Ларсон шутира, но стражът на Борусия спаси. В 18-ата минута Айнтрахт поведе. Расмус Кристенсен намери Юго Екитик, който успя да преодолее Грегор Кобел за 1:0.

Четири минути по-късно гредата спаси гостите. Ансгар Кнауф шутира мощно от границата на наказателното поле, но топката срещна десния страничен стълб и не влезе.

В 49-ата минута добра възможност се откри пред Ян Коуто, който отблизо стреля по земя, но Кевин Трап блесна със спасяване.

И двата тима имаха претенции за дузпа, първо в 63-ата минута футболист на Айнтрахт бе съборен от защитник, но съдията Шлагер остави играта да продължи. В 77-ата минута пък "жълто-черните" също претендираха за дузпа след единоборство в противниковото наказателно, но отново такава не беше отсъдена.

В продължението на срещата след сериозна грешка на Борусия Дортмунд Оскар Хьойлунд прати топката в мрежата, за да оформи крайното 2:0.

Ливърпул би Съндърланд в дебюта на Андони Ираола

Джо Гомес получи контузия

Манчини разочарован, че няма да води отоново Италия

Бившият селекционер на италианския национален отбор Роберто Манчини е изключително разочарован, защото няма да получи възможност отново да поеме четирикратните световни шампиони, съобщава Кориере дела Сера.

Реал Мадрид маха френски национал

Реал Мадрид е готов да обсъди напускането на Орелиен Чуамени през лятото, съобщава БиБиСи.

Университатя отнесе 5 гола от Динамо в Букурещ преди реванша с Левски (ВИДЕО)

Университатя Крайова допусна тежка загуба с 1:5 като гост на Динамо в Букурещ в мач от румънското първенство, намиращ се точно между сблъсъците на "студентите" с родния Левски

Трансферна цел на Байерн Мюнхен преподписа с Интер

Италианският шампион Интер постигна устна договорка със защитника Ян Бисек за удължаване на неговия контракт до юни 2031 година, разкри Фабрицио Романо

Спартак Търнава с грешна стъпка преди реванша с ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Противникът на ЦСКА 1948 в Лигата на конференциите - Спартак Търнава, не успя да спечели двубоя си от първия кръг на словашкото първенство