Страшен резил за Дортмунд, новакът Холщайн Кил видя сметката на рурците (ВИДЕО)

Страшен резил за Дортмунд, новакът Холщайн Кил видя сметката на рурците (ВИДЕО)

Борусия инкасира цели четири гола във вратата си

Новакът в Бундеслигата Холщайн Кил постигна историческа първа победа над Борусия Дортмунд, след като победи „жълто-черните“ с 4:2 в двубой от 17-ия кръг на германския шампионат. Триумфът за момчетата на Марсел Рап дойде след голове на Шуто Мачино, Фил Харес, Александър Бернхардсон и Ян-Фите Арп, докато точни за вестфалци бяха Джовани Рейна и Джейми Байноу-Гитънс.

С тази победа Холщайн събра 11 точки на 17-ото място в Бундеслигата, докато Борусия Дортмунд остава с 25 точки на 9-ата позиция.

Мачът на „Холщайн-Щадион“ започна по-добре за домакините, като в 5-ата минута Грегор Кобел спаси удар на Фин Порат.

Натискът на Холщайн даде резултат в 27-ата минута, когато грешка на Юлиан Бранд позволи на Шуто Мачино да получи топката в наказателното поле и безпроблемно вкара гол!

Пет минути по-късно Ласе Розенбоом центрира чудесно в наказателното поле, където Фил Харес засече отблизо с глава и удвои аванса на Холщайн Кил!

Борусия можеше да се върне в мача в 35-ата минута, но ударът с глава на Серу Гираси след центриране от фланга мина покрай вратата.

В четвъртата минута от добавеното време на първото полувреме фиаското за „жълто-черните“ стана пълно! Харес комбинира с Александър Бернхардсон, който се оказа на чиста позиция в наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на безпомощния Кобел – 3:0 за Холщайн Кил!

Две минути след началото на второто полувреме феновете на домакините запалиха множество факли и димки, в резултат на което гъста пелена от дим покри терена и мачът бе спрян за дълго време.

След подновяването хората на Нури Шахин тръгнаха в атака, като в 59-ата минута Гираси стреля, но Тимон Вайнер спаси.

В 71-ата минута Валдемар Антон подаде към Джовани Рейна, който с прекрасен удар от границата на наказателното поле прати топката в дясната част от вратата на Холщайн!

Шест минути по-късно гостите отново ликуваха, след като Джейми Байноу-Гитънс се разписа при добавка.

В 86-ата минута Холщайн остана с 10 души на терена, след като появилият се 10 минути по-рано на терена Люис Холтби влезе ужасяващо отзад в глезена на Феликс Нмеча и бе изгонен с директен червен картон.

Две минути по-късно Вайнер се намеси прекрасно при удар с глава отблизо на Нико Шлотербек.

До края на мача вестфалци притиснаха домакините, които не се пречупиха, а в 9-ата минута от продължението Ян-Фите Арп, който се възползва от това, че Кобел бе отишъл в наказателното поле в опит за изравняване, като прати топката в опразнената му врата!

Така Холщайн Кил записа първа победа срещу Борусия Дортмунд в историята.

Илия Груев: Лийдс е на прав път

„Смятам, че скоро нещата ще се обърнат в наша полза"

Брюж разпиля Монако с 4:1 в Шампионска лига (ВИДЕО)

Белгийският тим пропусна още по-категорична победа

Леверкузен се спаси от крах в Дания (ВИДЕО)

Късен гол за 2:2 в Копенхаген

Байерн загуби защитник заради контузия

Йосиш Станишич ще е аут до октомври

НА ЖИВО: Нюкасъл - Барселона 0:0

Ямал отново е аут от сметките на Флик

Официално: Моуриньо се завърна в Бенфика

„Искам да благодаря за доверието“, заяви Жозе при представянето си

Национал на България пред завръщане в игра

Виктор Попов вече тренира с Корона

На Острова: Уест Хям сменя Греъм Потър с Франк Лампард

Ръководството на „чуковете“ проучва тази възможност след слабото начало на сезона

Прогноза: Ударно начало на Сити в Шампионска лига

"Гражданите" приемат шампиона на Серия А