Челси прати оферта за вратар на Виляреал

Челси прати оферта за вратар на Виляреал

Филип Йоргенсен е оценен от лондончани на 20 милиона евро

Челси е отправил оферта към Виляреал за вратаря Филип Йоргенсен, съобщава Фабрицио Романо. Тя е на стойност 20 млн. евро.

Стражът е на 22 години и има само един сезон в мъжкия футбол - последният, в който игра в 36 от 38 срещи на “жълтата подводница” в Ла Лига. В шест от тях той не допусна гол.

Йоргенсен е от майка шведка и баща датчанин. Като по-малък той започна да играе в юношеските национални отбори на Швеция, но после при младежите до 21 години премина в този от Дания. Предстои да се разбере какъв ще е окончателният му избор на ниво “А” тим.

Решението на Челси да се пробва за него показва, че най-вероятно е пропаднал шансът да се вземе Андрий Лунин от Реал Мадрид. На “Стамфорд Бридж” обаче си има редица вратари. През миналия сезон като титуляр започна Роберт Санчес, но после се контузи и беше заменен от Джордже Петрович. Там след наем в Реал се завръща и Кепа Арисабалага.

Министърът на отбраната на Израел атакува Ямал

Ламин Ямал може да има голям проблем след празненствата за титлата

Алегри напуска Милан заради Ибрахимович

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри е решен да напусне клуба в края на сезона след разрив в отношенията си със старши съветника на борда на клуба Златан Ибрахимович, твърди италианският вестник Corriere della Sera.

Артета: Нивото на енергия в Арсенал е правилното

Сезонът на Арсенал изглеждаше на ръба на колапс миналия месец, но серия от добри резултати върнаха тонуса на „артилеристите“, а мениджърът Микел Артета заяви, че отборът му влиза в последните мачове от сезона в перфектно настроение.

Успехът на Интер за Купата на Италия оставя нападател в Рома

Рома си гарантира участие в Лига Европа след победата на Интер във финала за Купата на Италия, а това автоматично активира клаузата за задължително откупуване на Дониел Мален от Астън Вила

Манчестър Юнайтед показа новите екипи

Манчестър Юнайтед официално представи новия домакински екип на отбора за сезон 2026/27

Пулишич ще е на линия за мача с Дженоа

Американският национал Кристиан Пулишич е подновил пълноценни тренировки с Милан и е на разположение за гостуването срещу Дженоа в неделя