Челси приземи Арсенал в дербито на Лондон, Лукаку се завърна с гол за "сините"(ВИДЕО)

Отборът на Томас Тухел бе категоричен срещу "топчиите"

Ромелу Лукаку отбеляза с победа завръщането си в Челси. Белгийският нападател отбеляза първия гол при успеха на „сините“ с 2:0 като гост на Арсенал на „Емиратс“ в мач от втория кръг на Висшата лига. Воденият от Томас Тухел отбор имаше много голямо надмощие в двубоя и можеше да постигне и по-убедителна победа във визитата си на „Емиратс“.

Челси поведе още в 15-ата минутас гол на Ромелу Лукаку. „Сините“ много добре разиграха своето нападение, а Рийс Джеймс получи много добър извеждащ пас, след което пусна към Лукаку, който вкара на празна врата.

Челси удвои своята преднина в 35-ата минута, когато Мейсън Маунт даде страхотен пас на Рийс Джеймс, който бе сам срещу Бернд Лено и го разстреля за 2:0.

Букайо Сака падна в наказателното поле на Челси в 41-ата минута след съприкосновение с Рийс Джеймс. Ситуацията бе разгледана с ВАР и бе преценено, че няма основание да бъде свирена дузпа.

Букайо Сака шутира силно с левия крак от дистанция в 52-ата минута, топката рикошира в десния крак на Маркос Алонсо, но Едуар Менди внимаваше и изби в ъглов удар.

Челси продължи да доминира през второто полувреме. Пред Мейсън Маунт се откри много добра възможност в 58-ата минута, но ударът му излезе в аут.

Арсенал можеше да намали своя пасив в 60-ата минута, когато Роб Холдинг бе изпуснат в наказателното поле на Челси и стреля с глава, но в аут.

Челси направи нов много сериозен пропуск в 83-ата минута, когато Мейсън Маунт сложи топката на главата на Ромелу Лукаку, който стреля, но Бернд Лено успя да се намеси, да избие топката, която след това срещна напречната греда.

Хаким Зиеш се завърна в игра за Челси в 83-ата минута, когато влезе на мястото на Мейсън Маунт.

Четири минути по-късно Ромелу Лукаку изведе Кай Хаверц сам срещу Бернд Лено. Хаверц пусна топката между краката на Лено, но вратарят на Арсенал успя да спаси.

Хаким Зиеш направи добър пробив в 88-ата минута и си откри възможност да стреля, но в крайна сметка защитник на Арсенал успя да се намеси и топката премина над напречната греда, излизайки в корнер.

Челси има 6 точки след първите два кръга, а Арсенал е с 0 и е без отбелязан гол.

В следващия кръг Челси гостува на Ливърпул на „Анфийлд“, а Арсенал има визита на „Етихад“ на Манчестър Сити.

АРСЕНАЛ - ЧЕЛСИ 0:2