Дешан: Испания имаше превъзходство

Дешан: Испания имаше превъзходство

Вижте какво каза треньорът на Франция

Неефективността пред вратата на Испания е струвала на Франция отпадането от Европейското първенство по футбол, смята селекционерът на "петлите" Дидие Дешан след загубата с 1:2 на полуфиналите на шампионата.

"Аз съм този, който трябва да поеме отговорността", каза още Дешан след въпроси за лошата форма на Килиан Мбапе и Антоан Гризман.

"Ние нямахме всички офанзивни оръжия, трябваше да се адаптираме по различни причини. Нямахме обичайното влияние. Двамата не играха толкова добре, колкото обикновено или не на 100% от техните възможности, но те дойдоха след дълъг сезон и им беше трудно да намерят своята ефективност", заяви още Дидие Дешан на пресконференцията след двубоя в Мюнхен.

"Изправихме се срещу много добър отбор, който потвърди целия потенциал, който показа преди. Можехме да направим някои неща по-добре срещу съперник, който контролираше много играта. Борихме се до края, но ние също имахме граници поради различни причини. Може би имахме малко по-малко енергия", продължи старши треньорът на националния отбор на Франция.

Решението Килиан Мбапе да играе без маска е било одобрено от френския медицински екип, обясни Дешан.

"Имахме късмета да открием резултата, но те ни създадоха проблеми, защото ни превъзхождаха по отношение на контрола на топката. Опитахме се да дадем най-доброто от себе си с това, с което разполагахме Опитахме да бъдем възможно най-ефективни, но не се представихме толкова добре", заяви още селекционерът на френския състав.

След този мач Испания продължава да е фаворит за титлата на Евро 2024 според букмейкъра Palms Bet. Вероятността това да се случи е 35,5 процента.

Попитан за головия актив на отбора на Евро 2024, Дидие Дешан коментира: "Трябва да си възможно най-спокоен и да уцелиш целта. Това е, което ни липсваше. Въпреки това стигнахме до полуфинала и намерихме начин да вкараме гол, благодарение на Коло Муани. Щеше да е по-добре, ако бяхме толкова ефективни, колкото бяхме преди."

Дешан благодари на Оливие Жиру, който обяви, че възнамерява да се оттегли от международния футбол след първенството. "Искам да му благодаря за всичко, което направи. Имаме много млади играчи в нашия отбор, които ще ни помогнат за бъдещето", завърши треньорът.

Алонсо проговори за освобождаването си от Реал М

Шаби Алонсо публикува пост в социалните мрежи след освобождаването си като старши треньор на Реал Мадрид. От „белия балет“ обявиха раздялата на 12 януари.

Фиорентина иска съотборник на Илия Груев

Италианският футболен клуб Фиорентина иска да привлече нападателя Джак Харисън от английския Лийдс, съобщава „Скай Спортс“.

Шеф в Байерн: Първенството не е приключило

Разгромната победа на Байерн Мюнхен срещу Волфсбург с 8:1 в последния кръг от Бундеслигата увеличи преднината на баварците на 11 точки на върха на класирането, но ръководителите на клуба предупреждават, че битката за титлата на Германия не е спечелена, предава Ройтерс.

Монако взе защитник на Лестър

Монако, който е измъчван от контузии на основни футболисти, се реши на трансфера на белгийския защитник на Лестър Ваут Фас, съобщиха от клуба от Княжеството.

Росен Божинов премина прегледи в Пиза

Трансферът е на стойност 5 милиона евро

Световен шампион купува полски клуб, искащ нападел на Левски

Световният шампион с Германия от футболния Мондиал 2014 Лукас Подолски се надява да финализира сделката по закупуването на полския елитен футболен клуб Гурник Забже през пролетта.