Динамо шокира ЦСКА с 2:0 в московското дерби (+ВИДЕО)

Динамо шокира ЦСКА с 2:0 в московското дерби (+ВИДЕО)

Грешки в защита провалиха "армейците", Дзагоев удари съперник без топка и бе изгонен

Динамо (Москва) продължи възхода си след слабия старт в Русия и свали от върха ЦСКА Москва. Динамо победи с 2:0 „армейците” на „Арена Химки”, а Анжи се възползва от това и излезе начело след победа над Волга.

ЦСКА имаше 6 поредни победи в Премиер лигата преди този мач и бе абсолютен фаворит. Динамо пък имаше само две победи от първите 9 срещи.

„Армейците” натиснаха през първата част, но не можаха да открият резултата. Вместо това, те се оказаха догонващи още преди почивката.
Василий Березутски направи ужасна грешка в 38-ата минута и неориентирано опита да върне за Акинфеев с глава един дълъг пас. От това се възползва Балаш Джуджак, който от въздуха прониза Игор Акинфеев за 0:1.

В 51-ата минута защитата на ЦСКА заспа, двама нападатели на Динамо останаха срещу един бранител, а Кокори намери с хубав удар долния десен ъгъл за 0:2.

Нервите на „армейците” не издържаха и в 58-ата минута звездата на тима Алан Дзагоев удари без топка Люк Уилкшър след остро единоборство между тях. Съдията Карасев показа директен червен картон на Дзагоев и така той ще пропусне следващото московско дерби със Спартак на 7 октомври.

В таблицата ЦСКА е втори с 21 точки, Динамо е 13-ти с едва 9. 
Прогноза: Ударно начало на Сити в Шампионска лига

"Гражданите" приемат шампиона на Серия А

Исак благодари на феновете за “невероятната вечер”

Шведът дебютира за Ливърпул снощи при драматичната победа над Атлетико

Конте: Попитах Де Бройне някои неща за играта на Ман Сити

Наставникът на Наполи призна делото си преди мача довечера

Манчестър Юнайтед отчете рекордни приходи

Манчестър Юнайтед отчете рекордни приходи в последните си годишни отчети, въпреки че пропусна мачове от Шампионската лига и преживя най-лошия сезон в историята си във Висшата лига.

Луис Енрике: С качеството на нашите футболисти няма изненади

Старши треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике изказа високо мнение за футболистите си, които започнаха защитата на титлата си в Шампионската лига с категорична победа с 4:0 над Аталанта в сряда вечер.

Арне Слот: За победа над отбор като Атлетико, трябва да го направите със собственото му оръжие

Мениджърът Арне Слот похвали манталитета на своя Ливърпул, след като гол на Върджил ван Дайк в добавеното време осигури победата с 3:2 над Атлетико Мадрид в първия кръг на Шампионската лига стадион "Анфийлд".

Кристиан Киву: Имаме отбор с характер и желание да се възстанови от негативния период

Два гола на Маркюс Тюрам донесоха успешен старт на Интер в Шампионската лига и победа с 2:0 като гост на Аякс в Нидерландия, а старши треньорът Кристиан Киву остана доволен от видяното.

Шампионски старт на ПСЖ в Шампионска лига (ВИДЕО)

Носителят на трофея прегази Аталанта пред погледа на Неймар

Байерн се възползва от грешките на Челси за победа (ВИДЕО)

“Баварците” продължават победния си ход през сезона