Дортмунд ликува в Мюнхен, Байерн капитулира (ВИДЕО)

Борусия спечели класиката с 2:0, баварците на 13 точки от върха при оставащи 21

Борусия (Дортмунд) спечели като гост с 2:0 дербито с Байерн (Мюнхен) в германската футболна Бундеслига.

Гол на Хари Кейн малко преди края бе отменен след намеса на ВАР и така баварците останаха на цели 13 точки от лидера Байер (Леверкузен) при оставащи 7 мача до края на сезона (21 точки).

Борусия Дортмунд е на четвърта позиция с 50 точки.

Куриозното е, че при последната си победа в Мюнхен (26 април 2017 година) Борусия Дортмунд беше воден от треньора в оставка на баварците Томас Тухел.

Домакините стартираха срещата много по-дейно и обсадиха наказателното поле на съперника, но така и не можеха да създадат нищо съществено. Хари Кейн засече с глава и топката мина застрашително над напречната греда.

Още не бяха изминали 10 минути игра, когато вестфалци шокираха шампионите с бърза контраатака, завършила с „вратарски“ гол на Свен Улрайх. Заместникът на Мануел Нойер изобщо не реагира добре при завършващия удар на Карим Адейеми, който беше намерен отлично от Юлиан Брандт.

Пред Кейн се откриха още две страхотни възможности, като при първата от тях Хари направи непростим пропуск. Таранът получи чудесно центриране от Джошуа Кимих и стреля с глава, но топката мина покрай левия страничен стълб.

До края на първата част Байерн изглеждаше твърде безидеен и в играта на отбора липсваха както познатата агресия, така и нужната креативност за обрат.

В началото на второто полувреме Байерн на два пъти стана за резил в защита. Първо Матайс де Лихт спаси сигурно попадение като последен в отбраната , а малко след това цялата защита на баварците капитулира, но Улрайх спаси феноменално срещу Нмеча.

Невероятни намеси на Матс Хумелс в защитата на Борусия лиши мюнхенци от сигурно попадение, а при една от редките си акции след паузата гостите дори можеха да удвоят, но Маатсен шутира покрай дясната греда.

В 83-ата минута лишеният от баланс Байерн получи мощно кроше, което практически го извади окончателно от битката за титлата. Юлиан Риерсон получи на добра позиция от Себастиан Алер пред погледа на слисаната баварска отбрана и вкара без проблеми в долния ляв ъгъл.

Шест минути след това Хари Кейн първоначално стигна до дежурния си гол, който щеше да бъде под №32 за него в първенството този сезон.

Англичанинът засече с глава на далечната греда след центриране на Мазрауи, но минута след това попадението беше отменено заради засада за ужас на зрителите на "Алианц Арена".