Дортмунд поведе в Бундеслигата (ВИДЕО)

Тимът на Терзич остава без поражение

Борусия (Дортмунд) излезе на върха в Бундеслигата след драматичен успех с 3:1 като гост на Хофенхайм.

Тимът на Един Терзич остава без поражение след 6 кръга в елита на Германия, въпреки че доиграя двубоя с човек по-малко, след като Рами Бенсебаини получи втори жълт картон в средата на втората част.

Разковничето в първия мач от кръга дойде в самия край на първото полувреме, когато Марко Ройс изведе повторно "жълто-черните" напред в резултата. Преди това Никлас Фюлкруг бе дал аванс за сребърните медалисти от миналата кампания в 18-ата минута, но Андрей Крамарич изравни от дузпа 7 по-късно.

В добавеното време обаче Дортмунд стигна до трети гол чрез Юлиан Риерсон и нанесе втората загуба през сезона на Хофенхайм.

В класирането Борусия вече е лидер с 14 точки, но тепърва останалите конкуренти от челните позиции ще играят своите срещи.