Дортмунд стигна до равенство при визитата си на Волфсбург (ВИДЕО)

Двата тима така и не се победиха

Борусия Дортмунд записа второ поредно равенство при гостуване в германския шампионат, след като завърши 1:1 срещу Волфсбург в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата.

Никлас Фюлкруг вкара за „жълто-черните“, а Яник Герхарт се разписа за „вълците“. С това равенство Борусия събра 40 точки на 4-ото място, докато Волфсбург е на 12-а позиция с 24 точки в актива си.

Домакините започнаха по-добре и в 4-ата минута Грегор Кобел трябваше да спасява удар на Кевин Беренс от границата на наказателното поле.

Четири минути след това вестфалци хванаха отбраната на Волфсбург неподготвена. След ъглов удар, в наказателното поле на „вълците“ настъпи суматоха, като след рикошет, топката попадна на крака на Никлас Фюлкруг и той без да се колебае я прати в мрежата на домакините.

В 8-ата минута на добавеното време на първата част удар на Беренс от наказателното поле рикошира в десния страничен стълб.

Три минути след изтичането на час игра домакините ликуваха. Отново след ъглов удар, в наказателното поле на Дортмунд настъпи карамбол, при който най-добре се ориентира Яник Герхарт, който изравни резултата.

В 90-ата минута „жълто-черните“ можеха отново да поведат в резултата, но удар от воле на Марсел Забицер мина над вратата.