Драма в Удине: Милан спечели в последния миг мач, белязан от расизъм (ВИДЕО)

„Росонерите“ биха с 3:2 след гол в 93-ата минута, вратарят им прекъсна срещата

Милан постигна изключително драматичен успех с 3:2 като гост на Удинезе в мач от XXI кръг на италианската Серия А.

Лятното попълнение Ноа Окафор влезе от пейката и се превърна в герой, разписвайки се в 93-ата минута на срещата, която бе белязана от расизъм.

Още преди почивката, при резултат 1:0 в полза на Милан, вратарят на тима Майк Менян напусна терена и прекъсна двубоя заради обидни подмятания от трибуните.

Впоследствие обаче той бе убеден да се завърне на игрището и мачът продължи, а Удине стигна до обрат и водеше с 2:1 до 83-ата минута.

Тогава обаче друга резерва на гостите – Лука Йович, изравни, преди Окафор да донесе трите точки на „росонерите“.

С тях те събраха 45 и са на 6 от лидера Интер, който обаче е с мач по-малко. Домакините останаха с 18 точки, на само 1 от първия изпадащ към момента Верона.

Срещата започна с превес на „росонерите“, но без сериозни голови положения. Първото такова дойде в 16-ата минута, когато Леао пусна пас към Жиру в наказателното поле, а нападателят отправи опасен удар, който беше отразен от Мадука Окойе. Санди Ловрич отговори с шут, който се оказа доста неточен. В 18-ата минута Ернандес центрира към Жиру, който отклони топката, но твърде леко и така вратарят я улови с лекота. В 31-вата минута Ернандес отново потърси комбинация с Жиру, който този път пропусна топката за връхлитащия Лофтъс-Чийк и англичанинът откри резултата със своя шут.

Само две минути по-късно мачът беше прекъснат от главния съдия Фабио Мареска. Причина за това беше расистко поведение от страна на част от домакинските фенове към противниковия вратар Майк Менян. Малко преди това тифозите бяха предупредени заради маймунски звуци към френския национал, но заради повторната им проява се стигна до няколкоминутното прекъсване, по време на което играчите на гостите се прибраха за кратко в съблекалнята си. В крайна сметка паузата продължи само около пет минути и играта беше подновена.

Фриуланите не се забавиха и възстановиха равенството още в 42-рата минута. Тогава Самарджич финтира Симон Кяер пред наказателното поле и веднага отправи шут за 1:1. Малко след това сърбинът потърси втори гол, но този път топката профуча покрай вратата. В добавеното време преди почивката Хасан Камара опита далечен шут, който завърши в ръцете на Менян.

В 59-ата минута Жиру стреля с глава след центриране на Пулишич, но Окойе успя да улови топката. Три минути по-късно Менян отрази шут отблизо на резервата Мартин Пайеро. Атаката на домакините обаче продължи и неразбирателство между Тижани Райндерс и Ернандес доведе до удар на Товен, който донесе пълния обрат в двубоя. В 68-ата минута Лоренцо Лука пробва удар с глава, който беше уловен от Менян.

В 74-тата минута влезлият от пейката Кингсли Ехизибуе нанесе удар по земя, който завърши в обятията на Менян. В 81-вата минута Жиру се отчете с пропуск с глава. Две минути по-късно Тео Ернандес потърси пас в наказателното поле, който беше пресечен от Ловрич. Така топката стигна до Жиру, който със своя шут я запрати в напречната греда. След това топката тупна, преминавайки голлинията с половината си обем, а дотичалият Йович с плонж я добута във вратата за 2:2.

В добавеното време Жиру опита коварен изстрел от голямо разстояние, който беше избит от Окойе в корнер. При неговото изпълнение именно французинът отклони топката към резервата Окафор, чийто удар се превърна в победен гол и донесе успеха на Милан след 2 поредни загуби от Удинезе.