Две дузпи, три гола, три точки за Ювентус срещу Фиорентина (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Старата госпожа" надви като домакин Виола и вече е с шест точки пред Интер

Лидерът в класирането на Серия А Ювентус победи с 3:0 Фиорентина при домакинството си на "Алианц Стейдиъм" в ранния мач от неделната програма на шампионата.

Първите две попадения за "бианконерите" дойдоха от дузпи, реализирани от звездата на тима Кристиано Роналдо. С новите си два гола, серията от поредни мачове в шампионата, в които португалецът е отбелязал нарасна на девет, а в тях той записа общо 14 попадения.

Още в първите секунди на срещата Роналдо и Рабио комбинираха много добре, след което френският халф проби по левия фланг и центрира по земя, но бранител на гостите се намеси отлично.

Малко по-късно Ерик Пулгар пробва шут от далечна дистанция, но Шчезни улови кълбото.В първите 20 минути "бианконерите" контролираха събитията на терена, но в рамките на 120 секунди Фио създаде няколко интересни ситуации пред вратата на домакините, но Шчесни се намеси на ниво на два пъти.

В 40-ата минута Миралем Пянич шутира към вратата, но топката се отби в ръката на Херман Песея, а главният съдия Фабрицио Паскуа отсъди дузпа, за която се консултира и с ВАР. Зад топката застана Роналдо, който не пропусна да изравни рекорда на Давид Трезеге от девет поредни мача, в които се разписва в шампионата.

В началните минути на второто полувреме "черно-белите" намалиха темпото, а играчите на Джузепе Якини започнаха да пресират. Не бе случайно, че в 62-ата минута Марко Бенаси бе много близо до изравняването на резултата. Халфът шутира от около 20 метра, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 80-ата минута Родриго Бентанкур развинти защитата на гостите и навлезе в наказателното поле, където Федерико Чезерини го спря непозволено, а главният съдия посочи бялата точка за втори път. Зад топката очаквано застана португалският стрелец на Юве, а той без да се замисли направи резултатa 2:0.

Крайният резултат бе оформен в 90та минута от Матияс Де Лихт, който засече с глава центриране от корнер за първия си гол на "Алианц Стейдиъм". Така Юве събра 54 точки на върха, докато Интер, който е с мач по-малко, остана втори с 48.

Стартови състави:

Ювентус: Шчезни, Бонучи, Де Лихт, Куадрадо, Алекс Сандро, Пянич, Бентанкур, Рабио, Роналдо, Д. Коща, Игуаин

Фиорентина: Драговски, Чечерини, Пецела, Игор, Лирола, Пулгар, Бенаси, Гезал, Далберт, Киеза, Кутроне

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)