Един гол дели Салах от паметен рекорд

Един гол дели Салах от паметен рекорд

Асът на Ливърпул ще стане най-резултатният египтянин, ако вкара в събота

Мохамед Салах ще стане най-резултатният египетски футболист за всички времена, ако вкара за Ливърпул срещу Брентфорд в мач от английското първенство по футбол в събота.

Нападателят на "червените" има 313 гола в кариерата си на клубно и международно ниво. Според статистическата апликация Five Star Football, Салах е изравнил бившия капитан на египетския национален отбор по футбол Хосам Хасан с гола от дузпа срещу Фулъм за 1:0 в сряда.

Салах има 185 гола за Ливърпул от 2017 насам и следващото му попадение ще го изравни с легендата Стивън Джерард. Бившият халф е на пето място в клубната история сред реализаторите, където първи е Иън Ръш с 346 гола.

Салах, който е на 30 години, е водещият реализатор на Ливърпул в ерата на Висшата лига. Той има 136 гола в първенството, както и титла. Останалите попадения за египтянина на клубно ниво са за Рома (34), Фиорентина (9), Челси (2), Базел (20) и родния Ал-Мокаулоон Ал-Араб (12).

Броят на международни голове на Салах и Хасан създава повече главоболия за статистиците. Играчът на Ливърпул е с 51, но два от тях са за 10:0 срещу Свазиленд в мач от 2013, който има спорен статут.

Хосам, който има 176 мача за 19 години и три трофея от Купата на африканските нации, е със 76 попадения за Египет. За доста от тях обаче се смята, че са вкарани в неофициални мачове.

Защитник на Интер аут за до три месеца

Защитникът на футболния Интер Дензел Дъмфрис ще отсъства от терена между два и три месеца, след като му беше направена операция на левия глезен, съобщи „Скай Спортс Италия“.

Луис Енрике иска и Междуконтиненталната купа

Старши треньорът на Пари Сен Жермен - Луис Енрике, иска клубът да добави Междуконтиненталната купа на ФИФА към вече спечелените титли от Шампионската лига и Суперкупата на УЕФА.

18-годишен защитник със 100 мача за Барселона

Защитникът на Барселона Пау Кубарси изигра своя мач №100 за Барселона само на 18-годишна възраст, отбеляза вестник "Мундо Депортиво".

Хименес оперира глезен

Нападателят на Милан Сантяго Хименес ще се подложи на операция на десния си глезен, съобщи "Гадзета дело спорт".

Чикаго Файър с интерес към Роберт Левандовски

Сезонът в Мейджър Лийг Сокър вече приключи, като сега отборите са се ориентирали към селекцията си, а бившият тим на Христо Стоичков Чикаго Файър има интерес към голмайстора на Барселона Роберт Левандовски, твърди BBC Sport.

Бивш на ЦСКА стигна до трета белгийска дивизия

Бившият футболист на ЦСКА Брадли де Нойер се свлече до трета дивизия на Белгия едва година и половина, след като носи за последно червената фланелка.

Барселона победи трудно испанския третодивизионен КД Гуадалахара (ВИДЕО)

Головете паднаха късно през второто полувреме

Челси не допусна изненада и е на 1/2-финал в Карабао Къп (ВИДЕО)

Алехандро Гарначо и Педро Нето влязоха от пейката, за да донесат победата

Дембеле: Упоритата работа се отплаща (ВИДЕО)

Най-добрият футболист на ФИФА Усман Дембеле се наслаждава на "фантастична година" заедно със своите съотборници в Пари Сен Жермен.