ЕК нареди на Реал, Барса и още 5 испански клуба да върнат милиони евро държавна помощ

ЕК нареди на Реал, Барса и още 5 испански клуба да върнат милиони евро държавна помощ

Комисията установила, че оказаната подкрепа им дава нелоялно конкурентно предимство пред останалите

Европейската комисия нареди на седем футболни клуба в Испания, включително шампиона Барселона, да върнат държавни помощи за милиони евро, предадоха световните агенции.

Комисията е установила, че оказаната подкрепа им дава нелоялно конкурентно предимство пред останалите клубове.

Реал Мадрид, Барселона, Атлетик Билбао и Осасуна са били облагодетелствани от данъчни облекчения, докато Валенсия, Еркулес и Елче са получили държавни гаранции, позволили им да вземат заеми при привилегировани условия, посочва Еврокомисията, цитирана от ДПА.

Установено е също, че имот, който е трябвало да бъде прехвърлен на Реал Мадрид от мадридските власти, е надценен с 18 милиона евро. Това е дало възможност на клуба да получи по-голяма компенсация, отколкото е трябвало, след като прехвърлянето не се е състояло. Валенсия пък трябва да върне 20,4 милиона евро по друг казус, допълва Ройтерс.

"Професионалният футбол е търговска дейност, в която участват големи суми, а държавните пари трябва да съответстват на правилата за лоялната конкуренция. Субсидиите, които ние разследвахме в тези случаи, не съответстваха", заяви еврокомисарят за конкуренцията Маргрете Вестагер.
Арсенал ликува срещу Бърнли след “златен” корнер (ВИДЕО)

Кай Хаверц прати “артилеристите” на “финал” за титлата

Разследват Тюрам за обиден плакат срещу Милан

Провокациите, показани по време на празненствата за титлата на Интер, може да излязат скъпо на Маркюс Тюрам

Всичко е ясно: Гуардиола си тръгва от Манчестър Сити

Бенефисът за испанския специалист ще бъде срещу Астън Вила

Илия Груев с престижна награда в Англия

За мен е невероятна чест, призна халфът

Уеб признал грешката със зачетения гол на Куня

От съдийската асоциация на Англия (PGMOL) са признали, че е била допусната грешка със зачитането на гола на Матеус Куня, с който Манчестър Юнайтед поведе с 2:1 на Нотингам Форест във вчерашния двубой на "Олд Трафорд"

Рюдигер преподписва с Реал Мадрид за една година

Най-стабилният защитник на Реал Мадрид - Антонио Рюдигер, прие предложението за подновяване на договора си и следователно ще остане играч на "кралете" за още един сезон