Фърги се надява Сити да направи глупост

Фърги се надява Сити да направи глупост

Всеки очаква Сити да победи, дори и аз, но и те са хора и грешат, казва сър Алекс

 

Сър Алекс Фъргюсън предупреди Манчестър Сити, че ако „гражданите” загубят титлата, за тях това ще бъде удар, от който няма да могат да се съвземат никога. По този начин Фърги направи един последен опит да увеличи напрежението върху колегата си Роберто Манчини преди последния кръг във Висшата лига.

Ако Сити победи като домакин К.П.Р, най-вероятно ще спечели първата си титла от 44 години насам. „Сити трябва да победи и това е огромно предизвикателство за тях, защото разочарованието от загубата би било огромно. Един провал може да има огромен ефект върху тях. Няма да им е лесно, защото напрежението е върху тях, а и феновете ще окажат влияние.

Да, всеки очаква Сити да победи. Аз също. Но докато хората са човешки същества, никога не знаем какво може да се случи. Надяваме се да се случи нещо глупаво”, казва Фърги преди гостуването на Юнайтед на Съндърланд.

Юнайтед има равни точки със Сити на върха, но отборът на Роберто Манчини има с 8 гола по-добра голова разлика.

„Сити изглеждаха достатъчно концентрирани срещу Нюкасъл миналата седмица. Не показаха никакви нерви. Но нервна ситуация може да се появи срещу К.П.Р, ако 10-15 минути преди края, Сити още не води. Публиката също може да се изнерви”, надява се мениджърът на Манчестър Юнайтед.

 

Лапорта след протичането на "Камп Ноу": Всичко е по план

Президентът на Барселона Жоан Лапорта коментира наводняването на някои зони на реновирания стадион "Ноу Камп" по време на мача от Примера дивисион срещу Овиедо, спечелен в неделя с 3:0

Мъри след равенството с Фенербахче: Ако работиш усилено, можеш да преодолееш всичко

Макар и без доста от основните си футболисти, Гьозтепе (Измир) на българския треньор Станимир Стоилов завърши 1:1 при гостуването си на Фенербахче в 19-ия кръг на местната Суперлига.

Мениджърът на Нюкасъл: Не можем да разчитаме само на един футболист

Мениджърът на Нюкасъл Еди Хау е поставил резервите от халфовата линия на тима в готовност преди последния двубой от основната фаза на Шампионската лига в сряда, тъй като натрупали се контузии заплашват да провалят мисията на английския отбор да се справи със защитата на шампиона Пари Сен Жермен, пише агенция ДПА.

Мениджърът на Арсенал прие философски загубата от Манчестър Юнайтед

Микел Артета няма проблем с бившия капитан на Арсенал Патрик Виейра, който постави под въпрос психическата сила на отбора, след като надеждите на "артилеристите" за титлата във Висшата лига претърпяха огромен удар от Манчестър Юнайтед. 

Майкъл Карик на гребена на успехите

Мечтаният старт на Майкъл Карик като временен мениджър на Манчестър Юнайтед продължи, след като тимът му измъкна победата с 3:2 с гол в последните минути срещу лидера в английската Висша лига по футбол – Арсенал.

Шаби Алонсо е дал „зелена светлина“ на Ливърпул

Внеделя стана ясно, че ръководството на английския шампион Ливърпул е направило първи стъпки към евентуалното назначаване на Шаби Алонсо за нов мениджър на клуба.