ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Интер - Милан 1:0, Икарди вкара в последната минута!

Наинголан напусна контузен дербито в 30-ата минута, а три по-късно Де Фрай нацели гредата, вижте съставите и следете тук...

Интер приема Милан в голямото градско дерби от деветия кръг на италианската Серия А.

Преди мегасблъсъка, който се играе пред 78 725 зрители на „Джузепе Меаца“, домакините бяха в серия от шест победи, докато гостите -  непобедени от осем двубоя, макар и с 4 точки по-малко от „нерадзурите“.

„Дерби дела Мадонина“ стартира в 21:30 часа и е под номер 169 в историята, а четири от последните му пет издания не излъчиха победител в редовното време.

Освен това, през последния четвърт век силите в това съперничество са толкова изравнени, че нито един от отборите няма предимство в изиграните 59 срещи.

Опонентите са спечелили по 21 пъти, при 17 ремита, макар че едно от тях бе спечелено от Милан в добавеното време. Става въпрос за четвъртфинала за Купата на Италия през декември на миналата година.

Тази вечер Интер започна по-добре, въпреки че "росонерите" отправиха първите два удара след контраатаки.

Изстрелите на Сусо и Чалханоглу обаче не намериха целта, докато гол на Мауро Икарди в 11-ата минута бе отменен заради засада, потвърдена от ВАР.

Веднага след това Романьоли почти не си вкара автогол, а в 22-ата минута Джанлуиджи Донарума изби в корнер опасен удар с глава на Иван Перишич, участвал за стотен път в мач от Калчото.

Малко преди това играта бе спряна заради сблъсък между Раджа Наинголан и Лукас Билия.

Двамата имаха нужда от лекарска намеса, аржентинецът получи жълт картон, а бившият халф на Рома поиска смяна в 27-ата минута след ново единоборство с Билия и в 30-ата бе заменен от Борха Валеро.

Три минути по-късно Де Фрай нацели лявата греда на Донарума, отразил впоследствие удара на Весино. След още пет минути Вършалко стреля, а Икарди се размина на сантиметри с попадение.

В 42-ата и Милан вкара такова чрез Мусакио, което обаче също бе отменено заради засада, потвърдена от ВАР.

След това Весино пропусна да вкара, а точно преди почивката и Чалханоглу не сполучи, така че почивката дойде при нулево реми.

ИНТЕР - МИЛАН 1:0
1:0 Икарди ('90)

Дербито Интер – Милан е пряко в ефира на MAX sport 2, а посетителите на Novsport.com могат да го гледат на живо тук и тук.