ГОЛЯМА ДРАМА ВЪВ ВАЛЕНСИЯ: Атлетико М пусна два гола в продължението и си тръгна само с точка (ВИДЕО)

Резервата Уго Дуро се превърна в герой за "прилепите", тимът на Симеоне пропусна да излезе втори

Валенсия измъкна 3:3 от Атлетико Мадрид в мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Домакините се добраха до успеха с две попадения в добавеното време на резервата Уго Дуро. По този начин "прилепите" мача и попречиха на "дюшекчиите" да излязат на второ място във временното класиране. Тимът на Чоло Симеоне е четвърти, на четири точки от лидера Реал М.  Валенсия е на десата позиция със 17 т.

Луис Суарес даде аванс на столичани в 35-ата минута. Уругваеъцат получи подаване от Анхел Корея и стреля по земя, а топката рикошира в дясната греда и влетя в мрежата – 1:0.

Втората част се превърна в голов трилър. Две минути след почивката Корея центрира към Антоан Гризман, но ударът на французина с глава мина над напречната греда.

В 51-ата минута резултатът бе изравнен след като Стефан Савич прати топката в собствената си врата след остро центриране на Гонсало Гедеш. Това, обаче, не разколеба тима на Чоло Симеоне и футболистите му продължиха да търсят гола.

Седем минути по-късно Гризман проби през няколко футболисти на домакините и с удар в горния ляв ъгъл на вратата на Яспер Силесен върна аванса на Атлетико.

В 62-ата минута Шиме Върсалко отново прати топката в мрежата на „прилепите“. Съдията Сесар Сото Градо обаче даде сигнал, че е имало игра с ръка и попадението не бе зачетено. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, обаче, се разбра, че играта е била чиста и реферът промени решението си, признавайки гола на „дюшекчиите“.

Само две минути по-късно Валенсия имаше шанс да се върне в мача, но Даниел Вас нацели напречната греда след удар от границата на наказателното поле.

Така се стигна до 92-ата минута, когато Уго Дуро получи прекрасно центриране от Хосе Гая. Той овладя топката и с второто си докосване прати топката в мрежата. Този гол даде импулс на „прилепите“ и шестата минута на добавеното време драмата стана пълна. Гедеш центрира в наказателното поле, където отново Дуро успя да се измъкне от защитата на гостите и порази вратата в мрежата на Облак – 3:3.
Олимпиакос пак би Астън Вила и е на финал (ВИДЕО)

Гърците ще спорят с Фиорентина за трофея, отстраниха последния английски тим в Европа

Невиждано: Аталанта на финал в Европа (ВИДЕО)