Гризман: Ювентус ще спечели Шампионска лига, Буфон взима „Златната топка”

Френският нападател на Атлетико Мадрид има болезнени спомени от срещите с Кристиано Роналдо

Антоан Гризман има ужасни спомени от срещите си на терена с Кристиано Роналдо и се надява, че португалецът няма да спечели пета „Златна топка” през 2017 година. Гризман загуби финалите в Шампионска лига и Евро 2016 срещу Кристиано Роналдо, който ликува с Реал Мадрид и Португалия.

„Ювентус ще спечели Шампионска лига и следователно Джиджи Буфон ще спечели „Златната топка”, категоричен беше Гризман пред „Кадена Сер”.

Френският нападател говори и за отпадането на Атлетико за четвърта поредна година в Шампионска лига срещу Реал.

„Загубите на финал болят повече от загуба на полуфинал. Мислиш си, че ще вдигнеш трофея и планираш разни неща с твоите приятели... после губиш и е много трудно”, сподели честно Гризман.

Той признава, че Атлетико не изпълнява програма „Максимум” този сезон.

„Не спечелихме трофеи, което се стремихме да направим. Изпълнихме една цел – трето място, свършихме чудесна работа. Жалко за полуфиналите в Шампионска лига”.

В неделя Атлетико Мадрид приема Атлетик (Билбао) във вероятно последния мач на „Висенте Калдерон”, защото от новия сезон „дюшекчиите” се местят на чисто нов стадион.