Гьозтепе на Стоилов разпиля лидера (ВИДЕО)

Българският специалист нареди пет поредни победи след 5:1

Станимир Стоилов продължава с фурора в Турция. Българският специалист изведе Гьозтепе до пети пореден успех в 1 Лига след внушително 5:1 срещу лидера Еюпспор в дербито на 16 кръг.

В изключелно динамичен двубой, домакините пропуснаха да отбележат двуцифрен брой попадения срещу убедителния до този момент в шампионата съперник, а двубоят впечатли с редицата положения и пред двете врати. Гьозтепе отправи общо 23 удара, а тези на Еюпспор бяха с 2 по-малко. Доминацията на "жълто-червените" все пак бе осезаема.

Отобрът на бившия селекционер на България и Казахстан поведе набързо с 2:0 до 11-ата минута. На два пъти домакините удариха на контраатака чрез Кенет Мама, който от няколко метра не остави шансове на Берке Йозер, а след това точен бе и Билал Месауди. Последваха фрапиращи пропуски и пред двете врати, но Гьозтепе беше отборът, който бе по-близо до трето попадение. В самия край на полувремето Ахмет Кутуджу върна гостите в двубоя.

В 55-ата минута след намеса на ВАР домакините стигнаха до дузпа, реализирана от Ялчън Каян. Бурята за Еюпспор тепърва предстоеше. В 70-ата минута гостите сбъркаха при високата преса, а Давид Тиянич подаде към резервата Ахмед Йълдъз, който реализира. Именно той вкара и за крайното 5:1 след нова отсъдена дузпа за отбора на Стоилов.

В класирането Гьозтепе продължава да топи точките с първите две места, даващи право на директна промоция в елита. Гьозтепе вече има 32 пункта, а Еюпспор остава на върха с 39.