Гюндоган и Рюдигер влязоха в състава за Евро 2024

Гюндоган и Рюдигер влязоха в състава за Евро 2024

Окончателният състав, който трябва да бъде представен до 7 юни

Полузащитникът Илкай Гюндоган и защитникът Антонио Рюдигер са поредните две имена в състава на германския национален отбор за Европейското първенство по футбол това лято.

Германският футболен съюз избра нестандартен начин да обяви състава чрез традиционни и социални медии, влиятелни личности, телевизионни знаменитости, художествена галерия, национални превозвачи Луфтханза и дори собственик на магазин за дюнери преди официалното представяне от треньора Юлиан Нагелсман, определено за четвъртък.

До сряда следобед бяха обявени общо 16 играчи. Окончателният състав, който трябва да бъде представен до 7 юни, може да има не повече от 26 играчи, но Нагелсман може да избере повече играчи в предварителния си списък в четвъртък.

"Става въпрос за създаване на много емоционални моменти за тази страна, за феновете, за децата, за хората, които са на стадиона, които са пред телевизора, които са навън и по улиците“, каза наскоро Нагелсман Magenta TV за Евро 2024.

Мощният защитник Рюдигер от Реал Мадрид беше обявен от собственика на магазин за  дюнери в Берлин, който играчът е посещавал като ученик.

"Здравей, Антонио, добри човече. Исках да те уведомя, че си в състава за за Европейското първенство. Тъй като ти също беше мой клиент като ученик, първите 50 ученици ще получат безплатен дюнер днес", каза той във видео в Instagram.

Рюдигер отговори в секцията за коментари: "Хишар кебаб = най-добрият кебаб. Огромно нетърпение за турнира. Напред.“

Гюндоган беше представен и в столицата, където ще се проведе финалът на Евро на 14 юли, чрез билборд на площад Александерплац.

Гюндоган, който има 77 мача, беше назначен за капитан миналата година, когато Мануел Нойер беше отстранен от игра поради фрактура на крака, а треньорът Юлиан Нагелсман каза, че той ще остане капитан, въпреки че вратарят Нойер сега се завръща.

Мениджърът на Тотнъм оптимист за мача с ПСЖ

“Сигурен съм, че ще се справим добре”, сподели Томас Франк

Еди Хау: Несъмнено сме разочаровани

Нюкасъл допусна пълен обрат от Олимпик Марсилия

Шик: Бяхме компактни в защита и ефективни в атака

Чехът вкара втория гол за Байер Леверкузен срещу Ман Сити

Две от звездите на Байерн на линия за гостуването на Арсенал

Кимих и Гнабри са възстановени

Гуардиола: Промените бяха твърде много

"Когато мислиш за това да не нараниш отбора, не си свободен да се отпуснеш", каза мениджърът на Сити

Арсенал и Байерн си дават титанична среща за Шампионската лига

С девет мача днес ще бъде сложен край на петия кръг от основната фаза в турнира Шампионска лига.

ОБЗОР: Огромни изненади в мачовете от Шампионска лига

Проследихме купища обрати в първия ден от 5-ия кръг

Ювентус ликува в късна драма срещу Бодьо/Глимт (ВИДЕО)

“Златна резерва” на Лучано Спалети с основна заслуга за победата

Филип Кръстев с първи гол в Чемпиъншип! (ВИДЕО)

Българският национал се разписа за Оксфорд Юнайтед срещу Норич