Хвалят Георги Костадинов в Кипър (ВИДЕО)

Хвалят Георги Костадинов в Кипър (ВИДЕО)

Вижте подробности

Българският полузащитник Георги Костадинов отново заслужи суперлативи за играта си за АПОЕЛ Никозия въпреки поражението на тима с 0:1 от шампиона на Кипър Арис Лимасол. Резултатът от дербито на кръга изравни три тима на върха в местното футболно първенство с по 26 точки.

Арис излезе начело заради успеха в прекия двубой, следван от АПОЕЛ и Пафос, който има най-добра голова разлика.

"Няма как да бъде обявен за най-полезен състезател в срещата (MVP) при поражение, но той го заслужава", е заглавието на сайта kerkida.net за футболиста с прякор Мечката.

"В мач, който е решен с единствен гол от дузпа, означава най-голям принос за това на халфовата линия на всеки отбор. Георги Костадинов имаше специална роля в мача. Беше натоварен да играе почти персонално срещу Кокорин и истината е, че той не му позволи да създава с познатите си пасове, нито директно да заплашва с изстрели.

Руският нападател беше ограничен да се разхожда извън района, от който може да застрашава вратаря Вид Белец и така и не се превърна в заплаха през целите 90 минути", се казва още в материала.

След това се допълва, че опитният български полузащитник не само е свършил работата си в дефанзивен план, но е и помогнал за създаване на положения за своя тим.

"Костадинов, освен в блокиращата част, работи и в създаването като изнасящ топката халф в третата третина и може да се гордее с още една много добра игра през настоящия сезон. Той получи жълт картон, но това е 4-ти и за наказание не може да става дума", завършва анализът на специализираното футболно издание.

Следващата среща на АПОЕЛ в местното първенство е домакинство на столичния Докса.

Арсенал с трансферен удар по Тотнъм

"Артилеристите" посягат към Еберечи Езе

Треньорът на АЗ (Алкмаар) хвали Левски

Ние сме тук, за да вземем добър резултат преди реванша в Нидерландия

Ширър с критики към Исак

Само налива масло в огъня, обяви легендата

Прогноза: Бодьо взима аванс преди реванша с Щурм

Двубоят е от плейофите на Шампионска лига

Лоши новини за Арсенал: Хаверц с нова контузия

Травмата изважда германеца за неопределен към момента срок от игра

Коло Муани отказва оферти и чака Ювентус

Французинът е ясно решил да се завърне при “бианконерите”

Гуардиола разясни избора си за капитан на Ман Сити

Бернардо Силва ще носи капитанската лента през сезона

Официално: Рома привлече крило от Астън Вила

За първи път в историята на клуба за него ще играе футболист от Ямайка

Марсилия спазари втория побойник от съблекалнята

Джонатан Роу последва пътя на Адриен Рабио