Инвестиционна компания се отказа от Бундеслигата

Инвестиционна компания се отказа от Бундеслигата

Вижте подробности

Инвестиционната компания Блекстоун се отказва от възможността да стане стратегически партньор на Германската футболна лига, съобщиха от лигата.

Пред ДПА от Германската футболна лига посочват, че причините за решението на Блекстоун са "многобройни", въпреки че двете страни са имали "ползотворни разговори".

Разговорите с другия потенциален инвеститор - CVC, обаче продължават.

"Германската футболна лига и клубовете са наясно, че ключовите точки и червените линии, приети през декември, ще поставят високи изисквания към потенциалните партньори", заявяват от лигата.

През декември всички 36 клуба от Първа и Втора Бундеслига гласуваха за сключването на сделка, с която новият стратегически партньор ще получава в следващите 20 години част от приходите от телевизионни права. В замяна на това инвеститорът ще осигури свеж капитал в размер на няколко милиарда евро за клубовете.

Решението на клубовете и лигата обаче бе прието на нож от феновете в Германия, които вече седмици наред протестират и правят провеждането на мачовете изключително трудно. Някои от клубовете заявиха, че са готови да прегласуват решението, за да успокоят привържениците си.

Германската футболна лига се надява, че ще успее да сключи сделка преди средата на април месец, когато трябва да сключи новият телевизионен договор за периода 2025-2029 година.

Официално: Пипо Индзаги ще води Палермо

Италианската легенда подписа дългосрочен договор

Заглавията на Острова: Ювентус “изкушава” Гьокереш

Барселона все по-близо до Нико Уилямс

Официално: Брайтън се подсили с италиански национал

"Чайките" обявиха Диего Копола

Евертън проявява интерес към Кайл Уокър

Защитникът на Манчестър Сити Кайл Уокър може да продължи кариерата си в Евертън, съобщава трансферният експерт Фабрицио Романо.

Енцо Мареска иска Челси да изпробва различни тактики по време в САЩ

Мениджърът на Челси Енцо Мареска е доволен от представянето на "сините" при победата с 2:0 срещу ФК Лос Анджелис в груповата фаза на Световното клубно първенство.

Милан предлага Рафаел Леао в сделка за Араухо

Милан е готов да направи опит да привлече уругвайския защитник на Барселона Роналд Араухо

Реал Мадрид задържа Браим Диас с нов договор

Реал Мадрид е постигнал споразумение с мароканския национал Браим Диас за нов дългосрочен договор

Шерки: Мога да спечеля „Златната топка“ в Манчестър Сити

Раян Шерки заяви, че е избрал да подпише с Манчестър Сити, тъй като вярва, че може да спечели "Златната топка"

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът