Испания разкости Грузия със 7:1 (ВИДЕО)

Алваро Мората избухна с хеттрик

Испания разгроми Грузия със 7:1 като гост под дъжда в Тбилиси. Головото шоу започна в 22-ата минута с гол на Алваро Мората след асистенция на Марко Асенсио. Само пет по-късно Соломон Кверквелия си отбеляза автогол след остро подаване на Фабиан Руис.

Резултатът можеше да стане класически в 30-ата минута, но попадение на Руис беше отменено заради засада. Все пак Дани Олмо вкара третия гол за иберийците седем минути преди края на първата част. В 40-ата минута Мората отбеляза втория си гол в срещата.

Второто полувреме започна с комично попадение за Грузия след груба грешка на вратаря Унай Симон. Гиорги Чакветадзе стреля по земя и Симон изпусна топката заради мократа трева.

Този гол се оказа само почетен, след като Мората оформи хеттрика си в 66-ата минута, а само две след това Нико Уилямс отбеляза шестия гол за Испания.

Крайният резултат беше оформен от Ламин Ямал, който се превърна в най-младия дебютант в историята на “Ла Фурия Роха.”