Испания се потруди доста, за да бие Шотландия 2:0 (ВИДЕО)

Отменен гол на шотландците събуди Ла Фурия Роха

Испания се наложи над Шотландия с 2:0 на „Картуха“ в мач от седмия кръг в група „A“ на квалификациите за Евро 2024.

Шотландия допусна първата си загуба в квалификациите, но остава начело на групата с 15 точки, а Испания е втори с 12 пункта. Норвегия остава трети с 10 пункта.

Андрю Робъртсън се опита да отиграе центриране в наказателното поле в 42-ата минута, но Унай Симон излезе и улови. Футболистът на Ливърпул обаче остана на лежи на тревата. Робъртсън получи тежък удар в дясната си ръка и бе принудително заменен от Стив Кларк в 44-ата минута, като на негово място се появи Нейтън Патерсън.

Следо почивката Шотландия получи правото да изпълни пряк свободен удар малко пред флагчето за изпълнение на корнер. Скот Мактоминей стреля от изключително малък ъгъл и завъртя топката в горния десен ъгъл, за да отправи първия точен удар за гостите, с който да изпрати топката в мрежата. Голът обаче не бе зачетен след намесата на ВАР заради нарушение на Джак Хенри срещу Унай Симон в 60-ата минута.

Испания успя да излезе напред в резултата в 73-ата минута, когато Хесус Навас направи серия от финтове по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Алваро Мората влетя от втора позиция и опъна мрежата, вкарвайки своя гол номер 34 за националния отбор на „ла роха“.

Хоселу бе изведен на чиста позиция и той премина през последния бранител на „гайдарите“. Нападателят на „ла роха“ пусна топката покрай Ангъс Гън, но бранител на гостите блокира изстреля пред голлинията в 83-ата минута.

В 86-ата минута Испания вкара и втори гол на Шотландия. Аарън Хики се подхлъзна пред наказателното си поле, а Хоселу дебнеше и отне. Нападателят центрира в наказателното поле, където Ойхан Сансет прати топката в мрежата.